Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Ukrainas aizsardzības spēki sestdien, 29. jūlijā, devuši veiksmīgu triecienu pa Čonharas tiltu, kas savieno Ukrainas kontinentālo daļu ar Krimas pussalu, paziņojusi Ukrainas bruņoto spēku Stratēģiskās komunikācijas pārvalde.

"Ukrainas aizsardzības spēki 29.07.2023 no rīta veiksmīgi deva triecienu pa Čonharas tiltu," teikts pārvaldes publicētā paziņojumā.

Sestdien no rīta okupantu avoti rakstīja, ka Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēmas it kā notriekušas 12 "Storm Shadow" raķetes, kas mēģinājušas bojāt dzelzceļu starp Hersonas apgabalu un Krimu.

Savukārt, kā raksta aģentūra UNIAN, krievu tūristi čatos ziņoja, ka satiksme pār tiltu apturēta, jo tas esot cietis. Tāpat par tilta bojājumiem ziņojuši vietējie iedzīvotāji.

Ja šī informācija apstiprināsies, šī nav pirmā reize, kad noticis trieciens pa Čonharas tiltu. Sprādziens uz tā nograndis jau 22. jūnijā. Tilts ir nozīmīgs okupantiem, lai apgādātu armiju Zaporižjas apgabalā, kur turpinās Ukrainas pretuzbrukums.

Krimu ar Ukrainas kontinentālo daļu savieno ceļš caur Armjansku, kā arī caur Čonharu, kur atrodas dzelzceļa un auto tilti. Ceļš no Čonharas ved caur Zaporižjas apgabalam, kas ir viens no Ukrainas pretuzbrukuma virzieniem. Ar Krieviju Krimas pussalu savieno 19 kilometru garais Krimas tilts, kas uzcelts jau pēc pussalas okupācijas 2014. gadā.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās 2022. gada 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!