Foto: LETA
Pacienta tuvinieces agresijas rezultātā kādai Austrumu slimnīcas ārstei konstatēti miesas bojājumi un viņa nonākusi slimnīcā, portālam "Delfi" apstiprināja Austrumu slimnīcas pārstāve Ilga Namniece.

Pacienta tuvinieces agresīvas reakcijas rezultātā par ārstu konsīlija lēmumu uzsākt t.s. smadzeņu nāves protokolu pacientam Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) intensīvās terapijas ārste nonākusi Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā (NMPUK), kur viņai konstatēti miesas bojājumi un noteikta darba nespēja. Naktī cietušajai ārstei palicis sliktāk un viņa nogādāta slimnīcā, situāciju izklāsta Namniece.

Viņa norāda, ka pacients Austrumu slimnīcā tika nogādāts jau pēc ilgstošiem reanimācijas pasākumiem. Viņam tika turpināti ārstniecības pasākumi un pēc tam - visi normatīvajā regulējumā noteiktie diagnostiskie izmeklējumi un ārstu konsīliji t.s. smadzeņu nāves protokola uzsākšanai.

Izrādot agresīvu nepiekrišanu šim ārstu konsīlija lēmumam, pacienta tuvinieces dažādos veidos traucēja intensīvās terapijas klīnikas darbu, bet galarezultātā viena no viņām uzbruka ārstei.

Uz Austrumu slimnīcu tika izsaukta Valsts policija.

Kā norāda Namniece, gadījumi, kad pacienti izrāda agresiju pret slimnīcas ārstniecības un aprūpes personālu vai citiem darbiniekiem, nav retums. Šajā kontekstā miesas bojājumu nodarīšana ārstam, kas veic savus darba pienākumus, uzskatāma par ārkārtēju situāciju.

Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece norādīja, ka šādos konfliktos vainojama zemā veselībpratība Latvijā, tādēļ cilvēki ir plašāk jāizglīto.

Viņa arī uzskata, ka slimnīcās, īpaši šāda tipa nodaļā kā intensīvā terapija, ir vajadzīgs psihologa atbalsts gan pacientiem, gan ārstiem, un psihologs varētu arī nodrošināt mediācijas procesu.

"Ir laiks sākt domāt par pacientu un ārstu attiecībām, to uzlabošanu, pilnveidošanu un atbalstu abām pusēm," uzsver Aizsilniece.

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ir lielākā un stratēģiski nozīmīgākā daudzprofilu slimnīca valstī. Slimnīcas sastāvā ietilpst pieci stacionāri – "Gaiļezers", "Latvijas Onkoloģijas centrs", "Biķernieki", "Tuberkulozes un plaušu slimību centrs" un "Latvijas Infektoloģijas centrs" ar dažādu profilu centriem un klīnikām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!