Līdz šā gada oktobrim Eiropas Savienības dalībvalstīm ir jāiestrādā savos tiesību aktos direktīva par adekvātu minimālo algu, bet Latvija to vēl nav izdarījusi. Cik liela ir adekvāta minimālā alga Latvijas darba ņēmēju un darba devēju ieskatā, vai ir steidzami jāceļ arī neapliekamais minimums un kādas ir valsts budžeta iespējas izpildīt sociālo partneru vēlmes, par to 19. augusta raidījumā "Spried ar Delfi" žurnālists Andris Auzāns izjautāja Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētāju Egilu Baldzēnu, Latvijas Darba devēju konfederācijas Sociālās drošības un veselības aprūpes ekspertu Pēteri Leiškalnu un Labklājības ministrijas Darba tirgus politikas departamenta direktoru Imantu Lipski.

Eiropas Padome 2022. gada 4. oktobrī pieņēma direktīvu par adekvātu minimālo algu, dodot Eiropas Savienības dalībvalstīm divus gadus, lai direktīvu transponētu savos tiesību aktos.

Dalībvalstīm, kurās ir likumā noteikta minimālā alga, ir jāievieš regulējums, lai noteiktu un atjauninātu šo minimālo algu saskaņā ar skaidru kritēriju kopumu. Tostarp paredzēts, ka likumā noteiktās minimālās algas atjaunināšana notiks vismaz reizi divos gados (vai ne vēlāk kā reizi četros gados valstīs, kurās izmanto automātisku indeksācijas mehānismu).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!