Ja gultas partneris regulāri traucē tavam naktsmieram, piemēram, krācot, nejauši iesperot, mētājoties un valstoties no vienas gultas malas uz otru, pie reizes nozogot arī segu, – tad tu pavisam noteikti esi aizdomājies, vai nebūtu labāk gulēt atsevišķi? Bet jautājums, kas noteikti tramda tavu galvu – vai šāds modelis palīdzēs vai tomēr kaitēs pāra attiecībām? Uzzināsim, vai ir veselīgi gulēt atsevišķās gultās un pat atsevišķās guļamistabās.
Protams, gadu gadiem ir pieņemts, ka tad, kad pāris pārceļas uz kopīgu dzīvesvietu, viņiem ir kopīga istaba un tātad arī kopīga gulta, primāri domājot par to, lai tiktu nodrošināta pāra intimitāte. Gulēšana kopā ar partneri sniedz arī drošības sajūtu, tāpēc nereti, guļot vienā gultā, cilvēku miega kvalitāte tieši uzlabojas. Bet tam visam, protams, ir arī savi mīnusi! Piemēram, vienam var patikt iet gulēt ļoti vēlu, savukārt otram – ir agri jāceļas no rītiem, lai dotos uz darbu. Tas vien nozīmē, ka miegu var būtiski ietekmēt dažādie grafiki. Vienam var patikt gulēt stindzinošā aukstumā pie atvērta loga, savukārt otram partnerim labāk tīk, ja istaba pirms miega ir silta. Vai arī sliktākais gadījums – kāds no partneriem krāc...
Jā, lai gan ir vairāki ieguvumi un vairāki trūkumi gulēšanai atsevišķi, lielākā daļa no mums tomēr domā, ka tā ir slikta "prakse". Tiek uzskatīts, ka tas ir strīda rezultāts vai attiecību izjukšanas pazīme. Piemēram, kāds noteikti šobrīd vizualizē, ka viens no partneriem strīda karstumā paķer no gultas savu spilvenu un nolemj šo nakti pavadīt citā istabā uz dīvāna. Turklāt pastāv arī stereotips, ka tā nu nebūt nav lieta, ko parasti piekopj jauni un laimīgi pāri. Tomēr, nē, mūsdienās aizvien biežāk pāru izvēlas tieši šādu attiecību modeli un šīs tendences motīvi ir labdabīgi un patiesībā stingri sakņojas praktiskumā un zinātnē. Jo gulēšana atsevišķi var būt ne tikai lieta, ko nolemjam darīt dusmu iespaidā, bet risinājums, kas uzlabos ne tikai tavu miegu, bet arī laulību.