Birojs gultā: omulība un ērtības vai drauds mentālajai un fiziskajai veselībai?
Foto: Shutterstock
Valdzinājums darba dienu pavadīt gultā brīdī, kad valstī noteikta ārkārtējā situācija un ir jāievēro mājsēde, jāatzīst – ir nenoliedzami spēcīgs. Taču, vai, izbaudot iespēju pidžamā caurām dienām ievīstīties mīkstajā segā, esi aizdomājies par to, cik lielu skādi tavs jaunais birojs var nodarīt kā mentālajai, tā fiziskajai veselībai?

Attālinātais darbs ne vienmēr nozīmē, ka mājoklī būs izveidots skaists stūrītis, kur harmoniski aizvadīt savu darba dienu. Pavisam bieži darba stundas tiek aizvadītas tupat gultā, zem mīkstas segas un ar datoru klēpī. Strādāšana no mājām devusi iespēju piecelties pāris minūtes pirms darbalaika sākuma, aši noskalot muti ar aukstu dienu, lai kaut nedaudz atmostos, pagatavot iemīļoto kafiju un soļot atpakaļ uz gultu, lai atkal ērti iekārtotos zem segas, taču šoreiz ne tādēļ, lai dotos saldā miegā, bet gan strādātu.

Kā izrādās, darba dienu gultā aizvadīt izvēlas ļoti daudzi. 2020. gada novembrī veiktajā pētījumā, aptaujājot 1000 amerikāņus, atklājās, ka 72 procenti no visiem dalībniekiem par savu jauno biroju uzskata tieši gultu, norāda BBC. Katrs desmitais atklāja, ka lielāko daļu laika vai visu darba nedēļu (no 24 līdz 40 stundām vai pat vēl vairāk) pavadīja gultā. Šāda paraduma piekritēji izteikti ir tieši gados jauni darbinieki. Apvienotās Karalistes dati rāda, ka lielākajai daļai darbinieku vecumā no 18 līdz 34 gadiem nemaz nav piemērota rakstāmgalda un krēsla, lai strādātu no mājām. Cilvēki šajā vecumā par darba vietu izvēlas gultu divreiz biežāk nekā gados vecāki darbinieki.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!