Perfektā diendusa jeb svarīgākie nosacījumi maksimāli efektīvam miegam
Foto: Tucker Good / cc

Pa dienu gulēt nevajag, jo tad būs sabojāts naktsmiers vai pamodīsies vēl nogurušāks un nīgrāks? Ne tik strauji. Diendusa lieliski noderēs ne vien bērniem, bet arī pieaugušajiem. Tikai jāievēro daži būtiski nosacījumi, lai tā būtu maksimāli efektīva. Nevajadzētu snaust jebkurā diennakts laikā un "cik ilgi nu sanāk". Tāpat noderēs arī citi perfektās diendusas likumi.

Pieaugušie bez diendusas var dzīvot, bet pareiza snauda var nest vairākus labumus cilvēka organismam. Uzlabojas garastāvoklis, paātrinās reakcijas spēja un modrība, jūtami ieguvumi labākai atmiņai, samazinās nogurums, kā arī kļūst vieglāk atslābināties, ieguvumus no diendusas uzskaita "Mayo" klīnikas eksperte Tifānija Kaspera.

Kā norādīts "Healthline", diendusa var palīdzēt arī uzlabot imūnsistēmas darbu. Tas skaidrojams ar to, ka miega trūkums imunitāti ietekmē negatīvi. Nosnaušanās pa dienu var ne tikai palīdzēt uzlabot miega kvalitāti kopumā, bet arī palīdz mazināt bezmiega radīto kaitējumu.

Tiesa, snaust nevajadzētu, kad un kā pagadās. Slikti ieplānota diendusa var beigties ar miega inerci, kas nozīmē, ka pamosties kašķīgs, niķīgs un dezorientēts, skaidro Kaspera. Tas, protams, var radīt problēmas, ja neilgi pēc nosnaušanās jāveic svarīgi uzdevumi. Tāpat pārāk garas diendusas vai gulēšana pārāk vēlu pēcpusdienā var radīt sarežģījumus ar naktsmieru, īpaši, ja jau tāpat cīnies ar bezmiegu un sliktu miega kvalitāti.

Kā tad snaust pareizi?

Ilgums

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!