Pat bez sāpēm problēmas mugurā ir visiem. Kādi ir iemesli, un kā rūpēties par tās veselību
Foto: Unsplash

Dienu aizvadām ofisa krēslā, ceļā uz mājām – atkal sēžam transportā, bet, ienākot pa durvīm, pirmā pietura nereti ir dīvāns, kurā iekārtojamies visai interesantā, taču dīvainā kārtā ērtā pozā. Galu galā vienīgais, kas lielai daļai no mums dienas laikā ik pa laikam liek nedaudz pakustēties, ir tualetes apmeklējums un ēst gribošs vēders. "Ja jebkuram pieaugušam cilvēkam uztaisītu magnētisko rezonansi, atrastu problēmas mugurā," satraucošu faktu atklāj algologs Matīss Mežals. Un ne tikai sēdoša ikdiena var būt vainīga. Muguras problēmas nevienu nešķiro, un cietēji ir arī cilvēkiem, kas ikdienā ir fiziska darba darītāji.

Šajā rakstā uzziniet:

  1. Kas ir minimums, ko darīt un ievērot, lai mugura nesāpētu?

  2. Ko sāpes mugurā klepus un šķaudīšanas laikā var pateikt par starpskriemeļu diska problēmām, un ko mūsu muguras veselībai nodara konstanti noliekta galva, veroties tālrunī?

  3. Ja muguras problēmas nomoka, vai vērts ķerties pie pretsāpju plāksteriem un geliem?

"Veselības centra 4" fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts un algologs Matīss Mežals stāsta, ka pēc statistikas muguras sāpes ir pašas biežākās. "Visbiežāk ir muguras lejasdaļas, krustu, jostas daļas sāpes. Nākamās ir kakla zonas sāpes – kakls, sprands, pakausis." Par to liecina arī "Statistikas portāla" dati: muguras lejasdaļas sāpes vai citas hroniskas muguras problēmas ir vienas no biežākajām veselības problēmām. Aptuveni 60 procenti to cilvēku, kas izjūt fiziskas sāpes, atzīst, ka saskaras ar muguras lejasdaļas problēmām. Visbiežāk tie ir cilvēki vecumā no 45 līdz 64 gadiem. Un 37 procenti saskaras ar mugurkaula kakla daļas sāpēm.

Sākumā gan jāsaprot, vai ir kāds sāpju cēlonis. Sāpju avots varētu būt kāds muskulis, saite vai cīpsla. Viens no sāpju cēloņiem varētu būt arī sēdošs darbs, piemēram, jāsēž 12 stundas. "Cilvēks vispār nekustas, sēž nepareizā pozā, protams, mūsu organisms nav radīts tam, lai mēs tā sēdētu," skaidro ārsts. Bieži viņš savā praksē sastopas ar biroju darbiniekiem, kuriem tieši sēdēšana ir pie vainas, taču ir arī otra galējība – nāk cilvēki, kas strādā ļoti fizisku darbu.

Biežākais sāpju iemesls ir dzīvesveids kopumā

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!