Veselīgs uzturs, diēta un fiziskās aktivitātes – neatņemamas sastāvdaļas ceļā uz svara zaudēšanu. Pirmajā mirklī, iespējams, šķiet, ka nav jau nemaz tik grūti neveselīgos našķus nomainīt pret veselīgajiem un sākt sportot. Taču brīdī, kad veselīgais dzīvesveids jāpārvērš par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu, parādās grūtības. Tāpēc ir svarīgi zināt, kā nepadoties un turpināt iesākto, lai sasniegtu vēlamo mērķi.
Ļoti iespējams, daudzas sievietes kaut reizi ir nolēmušas mainīt savu dzīvesveidu, pievērsties veselīgam uzturam, uzsākt diētu un sākt sportot. Sākumā tas varbūt izdodas, un šķiet, ka tas tā arī turpināsies ilgtermiņā. Taču realitātē notiek citādāk – pieņemot, ka esam to pelnījušas, atļaujamies vienu, divas, trīs atpūtas dienas, kas vēlāk pārvēršas par atpūtas nedēļu, mēnesi, līdz pilnībā tiek aizmirsts viss, kas iesākts. Vai varbūt uzsākto nevis dari ar prieku, bet ar sakostiem zobiem, vai neredzi rezultātus, tādēļ šķiet, ka nav vērts turpināt.
Šie ir tikai daži iemesli, kādēļ mums nereti neizdodas palikt pie iesāktā uztura plāna vai fiziskajām aktivitātēm. Lai arī tu pie pirmajām neveiksmēm neatmestu visam ar roku, iedvesmojoties no portāliem ''Health Line'', ''Health'' un ''Live Strong'', piedāvājam iepazīties ar vienkāršiem ieteikumiem, kā nepadoties un turpināt veselīgu dzīvesveidu.
Taču atceries, ja tavs mērķis ir atbrīvoties no, tavuprāt, liekajiem kilogramiem, vispirms konsultējies ar speciālistu. Ļoti iespējams, tās ir tikai tavas iedomas, un liekā svara tev patiesībā nemaz nav. Tāpat speciālists vislabāk spēs tev piemeklēt piemērotāko uztura un fiziskās slodzes plānu.
Reālistikas gaidas un motivācijas nezaudēšana
Tāpat lielu lomu cīņā ar liekajiem kilogramiem spēlē motivācija – ja tā aptrūkstas, ir ļoti viegli pamest iesākto pat tad, ja jau parādījušies pirmie, bet salīdzinoši niecīgie rezultāti. Tāpēc, lai tu nezaudētu motivāciju un nepadotos, izveido sarakstu ar iemesliem, kāpēc tu esi pievērsusies veselīgam dzīvesveidam un kāpēc vēlies zaudēt svaru. Šo sarakstu turi sev pa rokai, lai brīžos, kad tās sāk nolaisties, vari ielūkoties un atgūt spēkus.
Kā arī ceļā uz labākiem lieko kilogramu zaudēšanas rezultātiem var palīdzēt fiziskās aktivitātes. Ir pētījumi, kas rāda – cilvēkiem, kas vienlaicīgi sākuši sportot un pievērsušies diētai, ir vieglāk ilgtermiņā pieturēties pie mērķu sasniegšanas un tos arī sasniegt nekā tiem, kas izvēlas piekopt tikai vienu vai otru.
Nomaini neveselīgos našķus pret veselīgajiem
Tāpat mums katram ir ļoti sasteigta ikdiena, kā rezultātā, ja lielāko dienas daļu nepavadām mājās, pieturēties pie veselīga uztura un diētas var būt grūti. Un steigas brīžos, kad māc izsalkums, mēdzam ķert pēc pirmā, kas pagadās ceļā – kas visbiežāk ir pārstrādātā un neveselīgā pārtika. Lai tu varētu mākt savu izsalkumu un tev nevajadzētu ķert pēc kā neveselīga, vienmēr sev līdzi ņem kādu veselīgu našķi, piemēram, burkānus, mandeles, zemesriekstus, cieti vārītas olas, sieru vai grieķu jogurtu.
Taču, ja tomēr tu dienas laikā esi apēdusi kaut ko neveselīgāku, nesteidz sev pārmest un ieņemt prātā domas, ka viss tavs darbs ceļā uz veselīgu uzturu un lieko kilogramu zaudēšanu ir vējā un nav vairs jēgas censties, tāpēc atgriezīsies pie sākotnējiem ēšanas paradumiem. Šādā brīdī svarīgi atcerēties, ka viss nav tikai melns vai balts – neliela novirzīšanās no plāna ilgtermiņā neko daudz neietekmēs. Tāpēc tā vietā, lai pārtrauktu veselīgo dzīvesveidu, atlikušo dienu turpini iesākto un pieturies pie veselīgiem našķiem un maltītēm.
Sagatavojies maltītēm ārpus mājām un ceļojumiem
Tāpat iepriekšēja sagatavošanās ir nepieciešama, ja esi nolēmusi doties ceļojumā. Atpūtas laikā nereti sev atļaujam vairāk nekā, iespējams, būtu nepieciešams, jo taču esam to pelnījušas. Lai tu, arī esot citā valstīt, nenovērstos no saviem uzstādītajiem mērķiem, pirms brauciena veic nelielu izpēti par to, ko vari iegādāties vietējos veikalos un kādas maltītes pasniedz ēstuvēs un restorānos. Tāpat vari paņemt līdzi kādu veselīgu našķi, kas ātri nebojāsies – kaut jau minētos riekstiņus.
Atrodi sev piemērotāko un atceries – pārmaiņas nenotiek uzreiz
Tāpat saproti, ka pārmaiņas prasa laiku – ne tikai rezultāti neparādīsies tūliņ, bet arī, iespējams, pie jaunā dzīvesveida nebūs tik vienkārši pierast. Ir pētījumi, kas rāda – lai jaunu uzvedību padarītu par ieradumu, nepieciešamas vidēji 66 dienas. Esi pacietīga, turpini ēst veselīgi un sportot, un ar laiku šie ieradumi kļūs par tavas ikdienas neatņemamu sastāvdaļu.
Taču vissvarīgākais, lai iepriekšējie nosacījumi strādātu, ir atrast sev vispiemērotāko uztura plānu un fiziskās aktivitātes. Atceries, ka tas, kas, iespējams, der kādai tavai paziņai, nebūt nenozīmē, ka derēs arī tev. Tāpēc, ja tev ir grūti pieturēties pie viena uztura plāna un kādas sportiskās aktivitātes nesagādā prieku, turpini meklēt, līdz esi atradusi sev piemērotāko. Pēc palīdzības vari vērsties pie uztura speciālista vai kāda personīgā trenera.