roka puzzle smadzenes atmiņa
Foto: Shutterstock
Ikviens vairākkārt ir piedzīvojis situāciju, kad atbilde uz kādu jautājumu ir tepat mēles galā, bet – kā nenāk prātā, tā nenāk. Ja ar tevi laiku pa laikam tā atgadās un tas jau sāk šķist kaitinoši, nevajag steigt "Google" uzmeklēt atmiņas problēmu iemeslus, jo tur, visticamāk, visas atbildes aizvedīs līdz demencei jeb plānprātībai vai, pat ļaunāk, līdz audzējam. Lai arī par ļaunu var nenākt vizīte pie ārsta, kas palīdzēs kliedēt bažas par kādu saslimšanu, ir paņēmieni, kas var palīdzēt uzlabot smadzeņu darbību.

Izmaiņas atmiņā un smadzeņu darbībā kopumā ir normāla novecošanās procesa iezīme, it īpaši, ja tās izpaužas kā grūtības atcerēties sen nesatiktu paziņu vārdus vai īslaicīga uzmanības zaudēšana, piemēram: "Kāpēc es nācu uz virtuvi?" Taču ar nelielām izmaiņām dzīvesveidā tu vari aizkavēt smadzeņu novecošanos, tādējādi saglabājot asu prātu un spēcīgas koncentrēšanās spējas. Turpinājumā, iedvesmojoties no portāla "Prevention", piedāvājam iepazīties ar paņēmieniem, kas var palīdzēt uzlabot smadzeņu darbību.

Atceries – ja atmiņa vai vispārējā smadzeņu darbība kļūst tikai sliktāka un neviena metode nespēj situāciju labot, dodies pie ārsta, kas palīdzēs atrast problēmu vaininieku un vērst situāciju par labu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!