Šobrīd notiekošais Ukrainā rada sarežģītu psihoemocionālo fonu lielai daļai cilvēku. Smagas domas ir miega traucējumu rezultāts: ir grūti aizmigt, un, ja izdodas, pēc tam jāpamostas nakts vidū. Speciāliste iesaka, kā šādā satraucošā periodā patstāvīgi tikt galā ar miega traucējumiem.
Kvalitatīvs miegs galvenokārt ir iespēja atjaunot nervu sistēmu. Tas ļauj būtiski uzlabot intelektuālās spējas, nodrošināt produktivitāti un labu garastāvokli visas nākamās dienas garumā. Pareizs miegs ir nepieciešams arī, lai atjaunotu enerģiju organismā. Tā ir normāla psihoemocionālā stāvokļa atslēga. Regulārs miega trūkums pakāpeniski noved pie organisma sabrukuma. Pētījumi liecina, ka pienācīgas nakts atpūtas trūkums var veicināt vairāk nekā 150 slimību attīstību. Tāpēc bezmiegu nedrīkst ignorēt.
"Lai kontrolētu savu trauksmi un uzlabotu miega kvalitāti, svarīgi saprast, kas atrodas jūsu kontroles zonā," saka medicīnas doktore, psihiatre, miega eksperte Natālija Bērziņa. "Parasti tās ir vienkāršas ikdienas lietas – dienas režīms, uzturs, tas, ko jūs darāt un kā gatavojaties miegam."