Jo sportiskāks cilvēks, jo asāks un mierīgāks prāts?
Foto: Shutterstock
Neatkarīgi, vai fiziskās aktivitātes ir neatņemama tavas dienas sastāvdaļa, vai pasākums, uz kuru dodies ar piespiešanos un apzinātu nepatiku, viens ir skaidrs – to pozitīvā ietekme uz ķermeņa labsajūtu un veselību ir neapšaubāma. Regulāri aerobie treniņi ir saistīti ar zemāku sirds slimību, diabēta un arī vēža risku, turklāt sekmīgi palīdz arī smadzeņu darbības nodrošināšanai.

Kā liecina pētījumi, fizisko aktivitāšu pozitīvais efekts uz smadzeņu darbību nav tikai īstermiņā – saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) ziņojumu 2019. gadā, fiziskās aktivitātes uzlabo un saglabā kognitīvās funkcijas, samazinot kognitīvo traucējumu un demences risku, ziņo portāls "Livestrong".

Jau 1887. gadā Bostonas medicīnas un ķirurģijas žurnālā tika publicēts raksts, kurā tika pausts par fizisko aktivitāšu labvēlīgo ietekmi uz smadzeņu darbību – fiziskās aktivitātes "var veicināt smadzeņu augšanu un garīgo attīstību". Sintija Grīna, profesora asistente Sīnāja kalna medicīnas skolas psihiatrijas nodaļā teic, ka tas iespējams dažādu faktoru sakritības dēļ – fizisko aktivitāšu laikā smadzenēm tiek nodrošināta labāka asins plūsma, un samazināti citu slimību riski, piemēram, hipertensija un liekais svars.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!