Krāsas mūsu uzturā – sarkanā, zaļā un violetā
Foto: stock.xchng
Krāsas šķīvī – speciālisti saka, ka tām ir nozīme. Piemēram, sarkanajai krāsai tautas medicīnā tiek piedēvētas dziednieciskas īpašības. Tā stimulē psihes darbību, radot spēka un enerģijas pieplūdumu. Sarkanās krāsas dārzeņi un augļi stimulē asinsriti, paaugstina asinsspiedienu, dziedē ādas slimības, uzlabo atmiņu un redzi, kā arī trīskārtīgi uzlabo muskuļu tonusu, vēsta Latvijas medicīnas portāls.

Tomāts ir pazīstamākais sarkanās krāsas grupas dārzenis. Tas satur 13 dažādus vitamīnus (A, C, D, E, PP u.c.), beta karotīnu, folijskābi, dažādas organiskās skābes, dabīgos augu hormonus flavonoīdus un fitoncīdus, ēteriskās eļļas, kā arī 17 minerālvielas: kāliju, fosforu, kalciju, mangānu, magniju, dzelzi, kobaltu, molibdēnu, cinku un jodu - vielas, kas ļoti nepieciešamas cilvēka asins sastāva atjaunošanai, kaulaudu attīstībai un dažādu dziedzeru sekrēcijai.

Interesanti, ka gatavi tomāti, līdzīgi kā šokolāde, satur laimes hormonu serotonīnu, kas vairo cilvēka enerģiju un labsajūtu. Glāze tomātu sulas satur pusi diennaktī uzņemamās vitamīnu C un A 1 normas, kas  stiprina nervu sistēmu. Vīriešiem tomāti, tomātu sulas un mērces palīdz cīnīties pret prostatas saslimšanām. Tomātu sezonas laikā ik nedēļu ieteicams apēst aptuveni 20 tomātu, bet gadā - ap 20 kg tomātu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!