Ķīnieši šai apbrīnojamajai saknei veltījuši neskaitāmus traktātus, Senajā Romā ingveru slavēja tā unikālo ārstniecisko īpašību dēļ, viduslaikos to uzskatīja kā labāko afrodīziju, turklāt ar to pat mēģināja ārstēt mēri, bet Japānā ingvers ir obligātā piedeva jēlai zivij. Pie mums ingveru izmanto ārstniecisku tēju gatavošanai, pievieno cepumiem un gaļas ēdieniem.
Ingvera kults
Ingvers ir viena no labākajām garšvielām, tai raksturīga pikanti salda garša, kā arī ēterisks aromāts.
Ingvers uzlabo atmiņu, veicina kuņģa darbību, ārstē klepu, saaukstēšanos, mazina galvassāpes, palīdz izvadīt no organisma toksīnus, šķidrina asinis, kā rezulātā pazeminās arteriālais spiediens un samazinās holesterīna līmenis. Stimulējot asinsriti, smadzenēm vairāk pieplūst skābeklis.
Ingvers ir vērtīgs vitamīnu, minerālvielu un aminoskābju avots - lietojot uzturā ingveru, mēs uzņemam vitamīnus A, C, B1, B2, magniju, fosforu, dzelzi, kalciju, nātriju, cinku un kāliju. Šī kombinācija padara ingveru par brīnišķīgu palīgu cīņā ar saaukstēšanos un gripu, īpaši, kad ārā ir sals. Dietologi uzskata, ka ingvers neitralizē taukainu ēdienu un palīdz cīņā ar lieko svaru. Neticami? Izmēģini! Vienu mēnesi dzer ingvera tēju trīs reizes dienā 15-20 minūtes pirms katras ēdienreizes.
Tiesa, tiem, kam ir kuņģa čūla, hipertonija, žultsakmeņi, nevajadzētu aizrauties ar ingvera lietošanu uzturā.
Ingvers virtuvē
Ingvers ir universāla garšviela - sader ar zivīm, dārzeņiem, gaļu, kūkām un cepumiem, piešķirot ēdienam neparastu garšu.
Pievienojiet ingveru pudiņam, ķīselim, krēmam vai musam 2-3 minūtes pirms gatavošanas beigām.
Gaļas ēdieniem ingvera sakni pievieno 20 minūtes pirms gatavošanas beigām.
Cepumu vai kūkas mīklā ingvera pulveri pievieno mīcīšanas laikā.
Mērcēs ingveru pievieno īsi pirms ēdiena pasniegšanas.
Ingveru uzglabā ledusskapī, vislabāk - ietītu folijā vai pārtikas plēvē.
Izvēloties ingvera sakni, pievērs uzmanību, vai tā ir pietiekami stingra, tvirta. Nepērc sakni, ja tai ir acīmredzamas plaisas vai pat pelējuma pazīmes!