Lūk, dažas šampinjonu pozitīvās īpašības, ko uzskaitījuši portāla "livestrong.com" autori.
Varš un fosfors
Šampinjoni ir vērtīgs vara un fosfora avots, sniedzot labumu skeletam un kauliem. Šiem minerāliem ir svarīga loma skeleta veidošanā. Fosfors uzlabo kaulu blīvumu, bet varš palīdz veidot kolagēnu un proteīnu, kas mazina kaulu trauslumu. Abas šīs minerālvielas veicina arī enerģijas ražošanu.
Viena šampinjonu tase nodrošinās organismu ar 305 mikrogramiem vara jeb 34% no ieteicamās diennakts devas, kā arī 80 mg fosfora, kas ir 11% no ikdienā nepieciešamā fosfora.
B2 un B5 vitamīni
Ēdot šampinjonus, mēs uzņemam B grupas vitamīnus, īpaši - B2 un B5. Šie abi vitamīni ir atbildīgi par enerģijas veidošanos, tāpat B3 vitamīns palīdz funkcionēt aknām, savukārt B5 vitamīns piedalās hormonu veidošanās procesos. Vienā tasē šampinjonu ir 1,4 miligrami B5 vitamīna, kas ir 28% no ieteicamās diennakts devas. Šajā porcijā ir 0,37 miligrami B2 vitamīna jeb 34% no ieteicamās diennakts devas - gan sievietēm, gan vīriešiem.
Antioksidanti un citi palīgi
Šampinjoni satur arī virkni nepieciešamu antioksidantu. Ķīmiskās vielas ar antioksidantu funkciju cīnās ar ķermeņa oksidēšanos - ķīmisku procesu, kas palielina risku iegūt ģenētiskas mutācijas, kā arī bojā šūnu membrānas veidojošos lipīdus un proteīnus. 2010. gada pētījumā par uztura ietekmi atklājies, ka šīm sēnēm varētu būt svarīga loma arī cīņā ar hroniskām slimībām. Veicot eksperimentu ar dzīvniekiem, noskaidrots, ka šampinjoni asinīs mazina holesterīna un cukura līmeni.