1. Arbūzs spēj veldzēt ne tikai slāpes, bet tas palīdz mazināt iekaisumu un palīdz cīnīties ar astmu, asterosklerozi, diabētu, vēzi un artrītu.
2. Pasaulē tiek audzētas 1200 dažādas arbūzu šķirnes. Arbūzi mēdz būt bez sēkliņām, kā arī dažādās krāsās - dzelteni, rozā un sarkani.
3. Arbūzs ir ideāla vasaras uzkoda, jo tas nesatur taukus un holesterīnu, tajā ir augsts šķiedru saturs, tāpat arbūza sastāvā ir daudz A un C vitamīnu un tas ir labs kālija avots.
4. Rozā arbūzi ir arī lielisks spēcīgā antioksidanta likopēna avots - šis antioksidants ceļo cauri mūsu organismiem, cīnīdamies ar brīvajiem radikāļiem.
5. Izrādās, arbūzs ir gan auglis, gan dārzenis - tas ir radinieks gurķiem un ķirbjiem, bet ražo sēkliņas un tam ir salda garša kā visiem augļiem. Tā latīniskais nosaukums ir Citrullus Lanatus un tas pieder Curcurbitaceae dzimtai.
6. Arbūzu mūsdienās audzē 96 pasaules valstīs.
7. Ķīnā un Japānā arbūzs ir ļoti populārs ciemakukulis.
8. Izraēlā un Ēģipē arbūzs ir iecienīta uzkoda kopā ar citām sāļākām sastāvdaļām, kā, piemēram, fetu.
9. Ēdamas ir visas arbūza daļa - pat miza un sēkliņas.
10. Arbūza sastāvā ir 92 procenti ūdens.
11. Pirmā arbūzu raža tika novākta Ēģipē pirms 5000 gadiem. Pavārgrāmatā arbūzs pirmo reizi ir pieminēts 1776.gadā, piedāvājot gatavot marinētas arbūzu mizas.
12. Ginesa Rekordu grāmatā smagākais jebkad izaudzētais arbūzs ir reģistrēts 2005.gadā Arkanzasā. To izaudēja fermeris Loids Braits, un šis strīpainais milzenis svēra 121.93 kilogramus.
Arbūza salāti ar melnajām olīvām
Vasarīgu salātu kubs
Arbūza un laima kokteilis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit