Dārzeņi
Dārzeņi absorbē vielas no augsnes caur saknēm, kā arī caur lapām un lakstiem – un ja tie ir pesticīdi, tad uzņem tos, it īpaši sakņu dārzeņi. Ja augsne ir veselīga un dabīgi bagātīga – tas uzņem daudz minerālvielu un mikroelementu.
Kartupeļi un sīpoli, kuri par daudz apstrādāti ar agroķimikālijām, neizdzīs dīgstus – pamēģini pārbaudīt!
Bioloģiskos dārzeņus var droši ēst un gatavot ar mizu! Mizā parasti uzkrājas visvairāk pesticīdu atliekvielu, tāpēc nebioloģiskajiem dārzeņiem šī vērtīgā daļa ir jānomizo.
Augļi
Saldie un mīkstie augļi un ogas īpaši piesaista kukaiņus – viņiem arī garšo! Tāpēc tie tiek īpaši pakļauti apstrādei ar agroķimikālijām – kukaiņu iznīcināšanas līdzekļiem.
Augļus un ogas vēlams izvēlēties bioloģiski audzētus – tad tie nebūs apstrādāti ar ķīmiskiem līdzekļiem pret insektiem. Īpaši tas attiecas uz augļiem un ogām ar plānu miziņu.
Piens un piena produkti
Bioloģiskais piens atšķiras ar to, ka govis ir ēdušas bioloģiski sertificētu – tātad tīru barību – zāli ganībās, skābsienu, kas audzēts pašā saimniecībā, bioloģiski audzētus, ar pesticīdiem neapstrādātus graudus, dabīgas piedevas.
Bioloģiskā piena sastāvā ir vairāk Omega-3, sirds veselībai laba Omega-3 un Omega-6 attiecība, kā arī vairāk konjugētās linolskābes – tā ir neaizvietojamā taukskābe.
Graudaugi un maize
Graudi, kas ir ļoti mazi, ir īpaši uzņēmīgi pret pesticīdu atliekvielām, turklāt graudaugus miglo un apstrādā ar dažādām agroķimikālijām līdz pat 12 reizēm sezonā. Pesticīdu atliekvielas uzkrājas graudu apvalkos, tāpēc pilngraudu maizē no konvencionāli audzētiem graudiem to pat var būt vairāk.
Rieksti un žāvētie augļi
Bioloģiskajām žāvētajām aprikozēm netiek izmantots sēra dioksīds, kuru pielieto, lai piešķirtu oranžu krāsu konvencionālajām aprikozēm. Bioloģiskie rieksti un žāvētie augļi netiek ķīmiski apstrādāti transportējot. Tāpēc jāņem vērā – ja nopirksi bioloģiskos riekstus vai žāvētos augļus, tie jāapēd ātri, jo mēneša laikā var sabojāties.
Kafija
Bioloģiskā kafija tiek audzēta tradicionāli – ēnā, kalnu nogāzēs un tāpēc tā aug lēnāk, ir izturīgāka pret kaitēkļiem. Lielajās kafijas plantācijās tā tiek audzēta saulē, līdz ar to tā ir vairāk pakļauta kaitēkļiem, slimībām, nav tik izturīga un jāliek lietā agroķimikālijas.
Bieži BIO kafija ir arī sertificēta Fair Trade – Godīgās tirdzniecības sistēmā. Tas nozīmē, ka ražotāji saņem godīgu atalgojumu
Banāni
Nebioloģiskie banāni – otrā ar pesticīdiem visvairāk apstrādātā kultūra pasaulē. Pirmajā vietā – kokvilna. Tāpēc, audzējot banānus bioloģiski, tiek saudzēta vide un banānu plantāciju darbinieku veselība.
Bioloģiskos banānus audzē mazās un vidējās plantācijās, nevis milzīgās monokultūru plantācijās.
Gaļa un gaļas produkti, olas
Bioloģiski audzēti lopi un putni tiek baroti ar dabīgu barību - zaļu zāli vai bioloģiski audzētu lopbarību, tradicionālo papildu barību – graudiem, putrām, vārītiem kartupeļiem, bet arī tā ir bioloģiska. Līdz ar to lopbarība nesatur ģenētiski modificētus organismus.
Antibiotikas izmanto tikai ar vetārsta atļauju un retos gadījumos, ievērojot dubultu karantīnas laiku vai tos vispār nerealizējot pārdošanā.
Lēnāka audzēšanas ritma dēļ gaļai ir izteiktāka, intensīvāka garša.
Kardiologi iesaka bioloģisko gaļu, jo tā ir liesāka un labāka sirds veselībai, savukārt konditori – bioloģiskās olas, jo tās labāk puto un ceļ mīklu.