Vista
Jēla vista, kamēr no kautuves nonāk līdz tavai virtuvei, ļoti ātri un lielā daudzumā uzlasa dažādas baktērijas. Ēdot jēlu vistas gaļu, samērā viegli var nonākt slimnīcā. Vista pirms gatavošanas nav jāskalo, jo skalojamais ūdens, atsitoties pret gaļu, baktērijas var izkliedēt visapkārt izlietnei, tādējādi inficējot tavu virtuvi. Visas baktērijas iet bojā, ja gaļas iekšējā temperatūra sasniedz 75ºC.
Koka spināti
Maniokas sakne
Maniokas saknei ir vairāki nosaukumi. To sauc arī par kasavu un jukas sakni. Tās dzimtene ir Dienvidamerika un Karību reģions, bet to audzē arī Āfrikā un ieved Eiropā. Maniokas milti ir populāra kviešu miltu alternatīva cilvēkiem, kas nepanes glutēnu. Arī šī sakne, līdzīgi kā koka spināti, kamēr ir svaiga, satur cianīdu un nepareizi sagatavota var nogalināt cilvēku. Neskatoties uz to, maniokas sakni pārtikā izmanto vairāk kā 500 miljoni cilvēku. Lai to būtu droši likt galdā, maniokas sakni vispirms žāvē, tad mērcē ūdenī, skalo un pēc tam termiski apstrādāta.
Olas
Olas mēdz lietot arī bez termiskās apstrādes, bet tas ir ļoti riskanti, jo tās var saturēt salmonellu. Ar šo baktēriju var būt inficēta katra 30 000 ola. Tā ir ļoti izturīga baktērija un, piemēram, sausā olu pulverī spēj saglabāties pat 4 gadus. Salmonella var atrasties uz čaumalas, tad no tās var atbrīvoties, olu nomazgājot ar speciālu šķīdumu, bet, ja vista ir bijusi slima ar šo slimību, tad baktērija var atrasties olas iekšpusē. Baktērija iet bojā 70ºC temperatūrā, karsējot olu vismaz 4 minūtes. Šis laiks ir pietiekams, lai salmonella tiktu iznīcināta arī olas dzeltenumā.
Kartupeļi
Cūkgaļa
Pupiņas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit