Brīdis pirms beigu sākuma: 'Tasty' pēta, kas notiek Čiekurkalna tirgū
Foto: DELFI
Ņemot vērā iepriekš piedzīvoto Juglas, Purvciema, Mežciema un Vidzemes tirgū, uz Čiekurkalnu devos bez lielām cerībām, tomēr ar dzīvu interesi, jo šajā andeles placī iepriekš vēl nekad nebija sanācis iegriezties. Tirgus apmeklējumam izraudzījos sestdienu, ar domu, ka nedēļas nogalē jau nu gan tirgum vajadzētu būt skatāmam pilnā krāšņumā. Pietuvojoties galamērķim pa Ropažu ielu, jau pa gabalu labi pamanāma ēkas baltā fasāde. Paejot garām aptiekai, veikalam, kur tiek tirgotas "labas, lietotas, labotas mēbeles" un rotaļlietu bodītei, Čiekurkalna tirgus centrālā ieeja ir sasniegta un piedzīvojums var sākties!

Čiekurkalna tirgus pirmsākumi meklējami 1951. gadā, kad pēc divu veikalu ēku celtniecības Ropažu ielā 62 un 70, to aizmugurē tika uzstādīti tirgus galdi. 90. gadu sākumā tirgus kļuva slavens kā rūpniecības preču brīvais tirgus, taču pēc dažiem gadiem šāda tirdzniecība tika aizliegta un tirgotāji izdzenāti. Kopš 1994. gada Čiekurkalna tirgu apsaimnieko AS “Čiekurkalns”.

Aizslidinot uz sānu tirgus ieejas durvis (jā, šeit tās ir bīdāmas, ne veramas, kā ierasts), nonāku centrālajā paviljonā. Izstaigājot pa eju labirintiem, konstatēju, ka "publika" te ir raibu raibā, kā jau tirgū pienākas: dārzeņu sievas, ezotēriskā literatūra, bārs "Minūtīte", medus, cepumi un konfektes, "Degoles" piens, konditoreja, "Forevers" gaļas produkcija. Manu uzmanību piesaista uz iesmiņiem savērtas, kūpinātas vistu astes – tas ir kaut kas neredzēts. Aprunājoties ar sirmu kungu, kurš Čiekurkalnā jau 10 gadus pārdod paša audzētas paipalas un to olas, uzzinu, ka vistu astītes esot varen branga zacene pie alutiņa.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!