Šis būs aizraujošs materiāls gan profesionāļiem, gan pavārmākslas entuziastiem, jo ēdienu pagatavošanas process ir pasniegts viegli un saprotami, lai tos varētu pagatavot mājās. Katrs šefpavārs grāmatā piedāvā ne tikai ar divas receptes, bet īsos vārdos pauž arī savu dzīves un pavārmākslas filozofiju.
Katram ir savs stāsts, sava pārliecība par to, ko nozīmē būt galvenajam virtuvē, savs neatkārtojamais stils. Grāmatas gatavošanas laikā šefpavāri dalījās ar stāstiem par to, ko viņiem nozīmē ēdiens un gatavošana.
Igauņu šefpavāra Prīta Tomita pārliecība ir stingri ietetovēta – skat. titullattēlu: gatavot, nevis karot! Tomēr viņš piebilst: "Visi mani kolēģi zina, ka darbā esmu diktators. Neatbalstu demokrātiju virtuvē, tā var pārvērsties par anarhiju."
Šefpavāre Aija Gabrāne uzskata, ka darbs virtuvē ir ne tikai laime, bet arī smags fizisks darbs. Viņa saka: "Ja dara to, ko liek sirds, viss izdodas!"
"Aiz katra ēdiena restorānā ir unikāls stāsts, kas ir daļa no garšas," tā šefpavārs Ingmārs Ladigs.
Lietuviešu šefpavārs Evaldas Zaliukas saka: "Ēdiens ir fenomens, kas vijas cauri mūsu dzīvēm kā sarkans pavediens."
Igauņu šefpavāre Maru Metspalu atzīstas: "Es aizmiegu, domājot par ēdienu, sapņoju par to, kā kombinēju dažādas sastāvdaļas, un pamostos, domājot par to, ko gatavot."
Šefpavārs Kārlis Visockis uzskata, ka šefpavāra darbu veido pilnīgi viss: "Pavāra sniegumu veido izlasītās grāmatas, iemīļotie mūzikas žanri un māksla."
Lietuviešu šefpavāre Tīna Gamina savus pavārmākslas meistardarbus veido veģetārā manierē: "Agrāk es biju īsta gaļēdāja, bet, kad man piedzima bērniņš, pievērsos augu valsts pārtikai."
Šefpavārs Artūrs Arnicāns uzskata: "Šefpavārs ir radītājs. Viņš ir virtuves dvēsele. Taču viņš nedrīkst aizmirst par komandu. Virtuvē nav tāda vārda kā "Es", te valda "Mēs"."
Līdz 5. decembrim unikālo izdevumu ar kodu TASTY20 var iegādāties ar 20% atlaidi. Vairāk par grāmatu uzzināt un to iegādāties ar atlaidi var šeit.