cenas aug, iepirkumu rati, grafika
Foto: Shutterstock
Cenu kāpums, šķiet, ir neapturams. Pierast pie tā nevar, jo dažiem produktiem cenas mainās gandrīz pa nedēļām. No kā atteikties, ko, tieši otrādi, iepirkt tagad, kamēr cenas vēl nav sasniegušas "kosmosu"?

Jautājums par to, ko pirkt un kur iepirkties, kļūst arvien aktuālāks – domājams, ka īstie lielveikalu cenu kari vēl tikai priekšā. Vēl jau arī ir tirgus piedāvājums un tiešā pirkšana no zemniekiem. Daudzi rīdzinieki jau sākuši izmantot Rīgas Centrāltirgus nakts tirgu, apgalvojot, ka ietaupījums, tur iepērkoties, ir no 50 centiem līdz vienam eiro par vienību. Citi prāto par iespēju pasūtīt preces tieši no zemniekiem. Dažiem gan ir šaubas – "eko šmeko" bioloģiskā pārtika taču maksājot vēl dārgāk kā biezā gala lielveikalos. Citi gan to apstrīd: arī zemnieku cenām jākļūst konkurētspējīgākām un īpaši laukos var sarunāt pat ļoti izdevīgus darījumus. Daži atzīst: ja vēl pērn tādiem piedāvājumiem nav pievērsuši nekādu uzmanību, tad šogad gan izpētīs gan dārzeņu piedāvājumu, gan to, kur var iegādāties puscūci par daudz izdevīgāku cenu nekā tirgū. Kāda "Twitter" lietotāja raksta: "Var arī diezgan labus dīlus atrast vietējā sludinājumu skrejlapā vai pie mazveikala durvīm piespraustus, tikai iepriekš aiz banāla slinkuma zvanīt un aizbraukt pakaļ neko no tā neizmantojām."

Ir gan arī cilvēki, kuri, rūpīgi sekojot cenām, konstatējuši, ka ne zemnieki, ne tirgi diemžēl nespēj sacensties ar lielveikalu cenām, vismaz dārzeņu jomā noteikti. Var jau būt, ka šis ir no sērijas "vīnogas skābas", jo – aizbraukt uz laukiem pēc tiem labumiem, tas arī maksā, un tad ir kārtīgi jāparēķina, kāds ir ieguvums.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!