<a rel='cc:attributionURL' href='https://unsplash.com/@freestocks'>freestocks</a> / <a rel='license' href='https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/'>cc</a>
"Sveiks, "Tasty"! Uzrakstīt vēstuli pamudināja soctīklos, žurnālos plaši atspoguļotie dzīvesstila un kulinārijas prasmju influenceri, kuri mēdz radīt priekšstatu, ka visi, kuri prot noturēt rokās cepamlāpstiņu un kastroļa vāku, ir izcili gatavošanas eksperti. Šī ir monētas redzamākā puse, kura tiek plaši izrādīta, komentēta un apspriesta, izgaismojot gan tiešām izcilus pavārus - amatierus, gan ļoti tēmā ieinteresētus uztura speciālistus – autodidaktus, gan šausminošus dezinformatorus un kulinārus, kuri apveltīti ar fenomenālu paškritikas trūkumu," mums raksta lasītāja Zane. Turpinājumā – viņas pārdomas.

Monētas otra puse ir tie, kuri mēdz virtuozi slēpt savas prasmes un zināšanas gatavošanas jomā. Piemēram, tāda ir mana labākā draudzene, kuru pazīstu kopš bērnības un kuras pavārmākslas prasmes ir brīnišķīgas!

Liels bija mans pārsteigums, kad savulaik uzzināju, ka gan viņas kolēģi, gan jauniegūtie draugi uzskata, ka viņa "netaisa ēst". Uzzināju draudzenes nostāju – viņa atklāti pateica, ka vienkārši nevēlas piedalīties sarunās par kulināriju, jo viņu interesē tikai pats process, ne sarunas ap un par ēdienu. Tieši draudzenes piemērs bija impulss tam, ka sāku vērīgāk lūkoties uz tiem cilvēkiem, kuri vai nu neizrāda interesi par kulināriju, vai vispār noliedz to, ka viņiem piemīt jelkādas prasmes, kuras sniedzas tālāk par jau gatavā ēdiena uzsildīšanu mikroviļņu krāsnī. Un nonācu pie pārsteidzoša atklājuma – liela daļa šo cilvēku ir ļoti labi pavāri! Šis fakts manu interesi uzkurināja vēl vairāk, tāpēc sāku (laikam jau netaktiski) izvaicāt šos cilvēkus par iemesliem, kuri liek viņiem, apzināti vai nē, slēpt savas prasmes.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!