1933685 (1)
Foto: PantherMedia/Scanpix
Vasara un uz grila vai ugunskura ceptas gaļas smarža tik daudziem no mums ir nedalāmi saistītas lietas, bet ne katram pietiek zināšanas, ideju, lai marinētu gaļu mājas apstākļos. Vaicājām speciālistiem no "Rīgas miesnieka", kādas ir pamata lietas, ko piknikotājiem būtu jāzina par šašliku, lai rezultāts izveidotos īpaši baudāms.

Izvēlamies kvalitatīvu gaļu!

Viens no būtiskiem kritērijiem, lai rezultāts izdotos, ir kvalitatīvas gaļas izvēle. Par augstas kvalitātes gaļu iztērēta nauda neapšaubāmi ir pareizi iztērēta nauda, jo kvalitatīvai gaļai ir mazāk neizmantojamu palieku, tai piemīt augstāka uzturvērtība un labāka garša. Pārtikai lietojama vienīgi gaļa ar dabisku un svaigu smaržu un krāsu. Sīksta un cīpslainas gaļas vērtība ir zemāka par mīkstas gaļas vērtību. Gaļas mīkstuma pakāpi visvairāk ietekmē saistaudu daudzums. Jo vairāk saistaudu, jo sīkstāka ir gaļa. Gaļai ar lielu saistaudu daudzumu nepieciešams ilgāks nogatavināšanas un marinēšanas laiks. Īpaši cieta ir vecāku dzīvnieku gaļa (it īpaši medījumu gaļa). Labi gaļas mīkstinātāji ir vielas, kas satur skābi (piemēram, kefīrs). Sasaldēšana un atlaidināšana nodara neatgriezenisku kaitējumu gaļas kvalitātei, tāpēc no tās vajadzētu izvairīties, taču vienlaikus sasaldēšana ir lielisks veids, kā uzglabāt gaļu ilgāku laika posmu.

Kāda veida gaļu izvēlēties?

Cūkgaļa. Vispopulārākais gaļas ēdiens jau gadsimtiem ilgi ir laba, garšīgi pagatavota, cepta cūkgaļa. Vasarā vispopulārākie gaļas ēdieni ir uz restēm cepta cūkgaļa (barbekjū), cūkas karbonāde un ribiņas. Cūkgaļa ir visvairāk pieprasītā gaļa (sastāda apmēram pusi no visa gaļas patēriņa), tā ir sulīga un garda, uzskatāma par mūsu virtuves pamatu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!