Piedāvājam 10 virtuves gudrības, kas ļaus radīt visgardākos cepumus. Vienalga, ko cepsiet - smilšu mīklas, sviesta vai auzu pārslu cepumus, tie garšos debešķīgi.
Sviestam jābūt istabas temperatūrā
Dažās receptēs norādīts, ka jāizmanto daļēji kausēts vai pilnīgi izkausēts sviests, taču, ja receptē šī nianse nav norādīta, drošāk izmantot istabas temperatūras sviestu.
Ātrākais veids, kā sasildīt no ledusskapja izņemtu sviestu, sagriezt to nelielos gabaliņos un atstāt uz šķīvja uz 30 minūtēm, pa to laiku sagatavojot pārējās mīklas sastāvdaļas.
Sviestam jābūt bez sāls
Arī olām jābūt istabas temperatūrā
Lai olas ātrāk sasiltu līdz istabas temperatūrai, tās uz 10-15 minūtēm ieliek traukā ar remdenu ūdeni.
Sviests un cukurs jākuļ 10 minūtes
Lai cepumi būtu mīkstāki un gaisīgāki un vienmērīgāk izceptos, svarīgi neslinkot, kuļot sviestu un cukuru. Šim procesam jāvelta vismaz 10 minūtes.
Mazāk miltu!
Tā vietā ņem karoti un piepildi mērtrauku, neplacinot miltus. Šādā veidā mīklai tiks pievienots vismaz par pāris ēdamkarotēm mazāk miltu, padarot mīklu trauslāku un mīkstāku.
Atdzesē mīklu pirms cepšanas
Atpūtinot mīklu ledusskapī (no 4 stundām līdz pat visai naktij), to būs vienkāršāk apstrādāt (tā nebūs tik lipīga), turklāt visas sastāvdaļas un garšvielas būs "sakodušās", ļaujot pilnībā izbaudīt gardos cepumus.
Jūras sāls uz šokolādes cepumiem
Miltus arī cepumu formiņām!
Cepot smilšu mīklas cepumus vai piparkūkas, izmēģiniet apviļāt miltos arī cepumu formiņas. Mīkla tik ļoti nelips pie metāla vai plastmasas un nebūs problēmas ar cepumu formas saglabāšanu.
Zemāka cepšanas temperatūra
Pārbaudi cepumus pāris minūtes pirms cepšanās beigām
Cepumus ir ļoti viegli piededzināt, bieži vien ideāli izcepti cepumi pirmajā acu uzmetienā nešķiet gatavi. Gatavojot biezus vai mitrus cepumus, tos pārbauda, viegli uzspiežot ar pirkstu - ja paliek neliels iespiedums, tie ir gatavi. Plāniem un kraukšķīgiem cepumiem īstā gatavības pakāpe ir, kad tie ir sacietējuši un veidojas nedaudz zeltaina maliņa.