Shutterstock
Foto: Shutterstock
Mūsdienīgās brīnumpannas, kuru reklāmās tiek solīts, ka to pārklājums ir teju mūžīgs, pēc pāris mēnešiem pierāda gluži pretējo - to teflona slānis sāk lobīties gluži kā saulainā vasaras dienā pārcepināta āda. Varbūt ir laiks atgriezties pie pārbaudītām vērtībām un no kādas bēniņu pažobeles izcelt saulītē vecāsmātes čuguna pannu vai arī, cerot uz veiksmi, doties meklēt šo virtuves klasisko vērtību uz kādu krāmu tirdziņu.

Kāds tad ir čuguna pannas noslēpums? Tā ir lēta, uzticama, ilgmūžīga, labi "tur" siltumu un uztur vienmērīgu cepšanas temperatūru. Nebūs melots sakot, ka pareizi kopta čuguna panna ir praktiski nenolietojama un nepieciešamības gadījumā tu varēsi to nodot mantojumā nākamajām paaudzēm.

Tomēr, nevar noliegt, ka čuguna pannai ir arī daži mīnusi. Pirmkārt, tā ir smaga – patiešām smaga. Otrkārt, neviens cits virtuves priekšmets, šķiet, nav rosinājis tik plašas debates tā kopšanas un uzturēšanas sakarā. Ar ziepēm vai bez ziepēm? Ar ko ietaukot un vai vispār ietaukot? Lasi sadarbībā ar epicurious.com sagatavotos padomus, kā mazgāt, kopt un uzturēt spodrus savus čuguna dārgumus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!