Gatavojot maltīti folijā, ēdiens ir sevišķi sulīgs un aromātisks, turklāt lielā mērā saglabājas arī vērtīgās uzturvielas. Cepšanai vai sautēšanai var izmantot gan alumīnija foliju, gan pergamentu, gan speciālo caurspīdīgo foliju cepšanai jeb, tā dēvētos, cepammaisus.
Alumīnija folija ļoti ātri sakarst un novada siltumu uz produktiem. Cepot ēdienu folijā uz grila vai cepeškrāsnī, ir īpaša priekšrocība - nepil ārā ne šķidrums, ne tauki, tādēļ nekas netiek nosmērēts.
Uz kuras puses liek produktus - uz spožās vai matētās? Izrādās, tam īsti nav nozīmes - abām folijas pusēm fizikālo īpašību atšķirības ir pavisam niecīgas, varētu teikt, praktiski nejūtamas. Tas, ka alumīnija folijai viena puse ir matēta, otra - spoža, ir saistīts ar ražošanas tehnoloģiju un ikdienas lietošanā nekādu lomu nespēlē, raksta žurnāls 100 Labi Padomi. Tiesa, der atcerēties fizikas stundās mācīto, proti - spožas virsmas atstaro gaismu un siltumu labāk nekā matētās, tādēļ, tinot folijā gatavu ēdienu, lai tas ilgāk saglabātos silts, labāk vērst spožo pusi uz iekšu. Bet, ja vēlies atdzesēt ēdienu, spožajai pusei vajadzētu būt uz āru, norāda žurnāls.
Noderīgi knifiņi pareizai ēdiena gatavošanai folijā
Folijai vajadzētu būt vismaz 20-15 cm garākai un platākai par produktiem.
Folijā ietītos produktus liek iepriekš sakarsētā cepeškrāsnī.
Liekot ietītos produktus uz pannas vai grila, folijas locījuma vietu vai šuvi liek uz augšu.
Lai folijā gatavotajam ēdienam iegūtu kraukšķīgu garoziņu, 15-20 minūtes pirms gatavošanas beigām foliju uzmanīgi paver vaļā un turpina cept.