Tuvojoties nozīmīgajām novembra svinamdienām, Latvijas virtuvēs top arī svētku maltītes – gan cepeši, gan kūkas. Lai izdotos gan svētku galda mielasts, gan pēcsvētku mielošanās, lieti noderēs daži praktiski padomi svētku maltīšu gatavošanai mājas apstākļos.
Daudzās viesībās lielāko uzmanību svētku maltītē izpelnās labi pagatavots cepetis. Lai cepeša gaļa izceptos vienmērīgi, to pirms marinēšanas un ievietošanas cepeškrāsnī ieteicams 15 līdz 30 minūtes paturēt istabas temperatūrā. Savukārt, lai cepeša gaļa būtu veselīgāka, tās marinādei ieteicams izmantot tikai nedaudz sāls. Ja marinādei pievieno pārāk daudz sāls, gaļa nespēs uzsūkt citas garšas. Līdz ar to pagatavotās gaļas pamatgaršu papildinās tikai sāls. Tā vietā labāk ir sāli pievienot pašās beigās, t.i., pēc gaļas izņemšanas no marinādes un pirms ievietošanas cepeškrāsnī, cepeša gaļu ierīvējot ar sāli.
Gatavojot ēdienus, kuru pagatavošanās procesā īpaši svarīga ir precīza temperatūra, ieteicams dubulti pārbaudīt cepeškrāsns temperatūru. Vecākās paaudzes virtuves ierīces, kas ilgi kalpojušas, mēdz "mānīties" līdz pat 25 grādu robežām. Lai pārbaudītu temperatūru, cepeškrāsns jāsasilda līdz noteiktai temperatūrai, tad tajā pa vidu jāievieto karstumizturīgs termometrs precīza mērījuma iegūšanai. Turpretī, lai pareizi izmērītu cepeša temperatūru, gaļas termometrs jādur tā, lai tas nepieskartos kaulam, jo kauls temperatūru vada citādi nekā gaļa, rādot neprecīzu mērījumu.