Asas mērces
Aso čili mērce, tobasko un citas mērces, kuru sastāvā ir asie pipari, nav nepieciešams uzglabāt ledusskapī, jo pipars darbojas kā dabīgais konservants. Asās mērces lieliski jutīsies arī kādā virtuves plauktiņā vai pieliekamajā kambarī – tur tās var uzglabāt aptuveni trīs gadus.
Kartupeļi
Ja kartupeļus uzglabāsi ledusskapī, tie zaudēs savas garšas īpašības, tādēļ šo dārzeņu glabāšanai ieteicams izvēlēties papīra iepakojumu, kuru novieto sausā un vēsā vietā. Nekādā gadījumā neuzglabā kartupeļus plastmasas maisiņos – šādi uzglabājot tie sāks pūt vai priekšlaicīgi vīst.
Šokolāde un konfektes
Ledusskapī neuzglabā arī šokolādi un konfektes, jo zemā temperatūrā uz šokolādes parādās kondensāts, kas vēlāk izkalst, atstājot mazus cukura kristāliņus, kas izskatās pēc pelējuma. Protams, ēst saldumus varēs, taču to izskats vairs nebūs pievilcīgs, arī garša vairs nebūs tik laba. Ja saldumi ir iepakoti vakuuma polietilēna iepakojumā, tad kondensāts var likt saldumiem ne tikai izskatīties sapelējušiem, bet pat reāli sabojāt tos.
Maize
Maize ledusskapī ātri sakaltīs un zaudēs garšu. Labāk uzglabā maizi un citus miltu produktus istabas temperatūrā, ieliekot tos papīra maisiņā vai koka maizes kastē. Ja jūti, ka maizes ir pārāk daudz, lielisks veids, kā to saglabāt, ir saldēšana. Kad būs nepieciešams, varēsi maizi izkarsēt krāsnī un tā atkal iegūs svaigi ceptas maizes garšu un aromātu.
Sīpoli un ķiploki
Sīpolu uzglabāšanai noderēs tīklveida sietiņš jebkurš cits gaisu caurlaidīgs iepakojums. Atceries, ka sīpolus nedrīkst uzglabāt kopā ar kartupeļiem, jo tie izdala mitrumu un gāzes, kuru iedarbības rezultātā sīpoli var sākt pūt.
Ķiploki lieliski jutīsies pieliekamajā, tur tu vari gaisu caurlaidīgā iepakojumā uzglabāt tos vismaz pāris mēnešus, un veiksmes gadījumā – pat līdz jaunajai ražai.
Tomāti
Ledusskapī nav vēlams glabāt arī tomātus, kā arī gurķus, kabačus, baklažānus un citus dārzeņus, kuros ir daudz ūdens, jo tie aukstumā ātrāk sabojājas un sāk pūt. Arī šie dārzeņi vislabāk jutīsies papīra maisiņā.
Kafija
Ledusskapī rodas kondensāts, kurš var negatīvi ietekmēt gan kafija pupiņu, gan maltas kafijas garšas īpašības. Atvērtu kafiju vislabāk uzglabāt oriģinālajā iepakojumā, papildus drošībai ievietojot to stikla burkā ar hermētisku vāku.
Ķirbji, melones un citi augļi
Arī melones un ķirbis no uzglabāšanas ledusskapī nekļūst labāki - sagrieztu meloni nav vēlams likt ledusskapī, ja neizdodas visu apēst, labāk izmetiet, jo tā sāks izdalīt etilēna gāzi. Ja melones vai ķirbja miza nav bojāta, tos var uzglabāt pat istabā, kādā skapītī vai citā vietā.
To pašu var teikt arī par āboliem, bumbieriem un vīnogām. Ledusskapis nav īstā vieta arī tropu augļu glabāšanai - zemā temperatūrā augļi sāk pūt un izdala kaitīgas vielas. Citrusaugļus labāk glabāt kādā skapja plauktā, savukārt granātābolus un hurmu ietin vairākās papīra kārtās un uzglabā sausā vietā istabas temperatūrā. Pusgatavi augļi šādos apstākļos teicami nogatavināsies.