Katrai metodei ir savas priekšrocības un arī ķiploka garša mainās atkarībā no izmantotās metodes.
Ķiploks mizā
Šis paņēmiens ir ļoti vienkāršs. Noņem ķiplokam tās mizas, kas krīt nost, bet visas pārējās atstāj. Ķiploku negriež, neiesmērē ar eļļu, vienkārši ieliek mazā, sausā panniņā un cep karstā cepeškrāsnī gatavu. Ar šo metodi ceptais ķiploks būs īpaši aromātisks, tam būs arī neliela piedeguma nots, bet miziņu, salīdzinot ar pārējiem paņēmieniem, pēc cepšanas būs visgrūtāk nolobīt.
Ķiploks ar olīveļļu un sāli
Attīra ķiploka galviņai miziņas, kas krīt nost, nogriež no augšas ķiplokam galu. Galviņu liek panniņā, griezuma vietu aprasina ar eļļu un uzber nedaudz sāls. Cep karstā cepeškrāsnī, līdz ķiploks gatavs. Šādi ceptam ķiplokam uz virsmas ir skaista brūna garoziņa, tekstūra krēmīga un mīksta, viegli smērējama uz grauzdiņiem. Garša mazāk intensīva nekā ķiplokam, kas cepts miziņās, bet joprojām ķiploks ir ļoti aromātisks un gards.
Ķiploks ar olīveļļu un sāli folijā
Attīra ķiploka galviņai miziņas, kas krīt nost, nogriež no augšas ķiplokam galu. Galviņu liek folijā, griezuma vietu aprasina ar eļļu un uzber nedaudz sāls. Cieši satin foliju un liek ķiploku panniņā. Cep karstā cepeškrāsnī, līdz ķiploks gatavs. Šādi ceptam ķiplokam garša, salīdzinot ar abiem iepriekšējiem paņēmieniem, ir mazāk intensīva, maiga, lai gan joprojām tā ir cepta ķiploka garša. Ķiplokam ir skaista, zeltaina krāsa. Daiviņām labi saglabājas forma. Šis paņēmiens ir ideāls, ja ķiploks pēc tam jāpievieno pie kādas mērces vai salātiem.
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit