Var izmantot divus paņēmienus, bet pirms cepšanas tos apstrādā ar sāli. Sagriež baklažānus šķēlēs, liek caurdurī un bagātīgi apkaisa ar sāli. Sāls izvilks no baklažāniem sulu un līdz ar to arī rūgtumu, ja tāds vispār baklažānam ir bijis. Pēc pusstundas vai stundas baklažānus noskalo tekošā ūdenī un noslauka sausus.
Pirmais paņēmiens - olbaltuma garoziņas izmantošana. Lai baklažāns cepšanas brīdī nevarētu sasūkties eļļu, to pirms likšanas pannā ar kulinārijas otu no abām pusēm apsmērē ar viegli sakultu olbaltumu. Pannā ielej eļļu, apmēram puscentimetru, un kārtīgi sakarsē. Piemērota ir filtrētā (rafinētā) eļļa, kas nedeg. Ieliekot baklažānu pannā, olbaltums uzreiz izveido garoziņu, kas ievērojami samazina eļļas uzsūkšanos. Pēc cepšanas baklažānus uz mirkli nosusina arī papīra dvielī. Šādi ceptiem baklažāniem būs skaista, zeltaina krāsa, tos var izmantot dažādām uzkodām.
Otrais paņēmiens - daļēja eļļas aizvietošana ar ūdeni, ļaujot dārzenim kā sūklim uzsūkt ūdeni, nevis eļļu. Pannā ielej 2 ēdamkarotes eļļu, sakarsē. Tad liek baklažānus un no vienas puses cep 1 - 2 minūtes. Apgriež baklažānus apkārt, uzlej tik daudz ūdeni, lai tas būtu vienāds ar baklažāna šķēles biezumu. Samazina karstumu un ļauj baklažāniem sautēties, līdz viss ūdens iztvaikojis. Tad pannā ielej vēl vienu ēdamkaroti eļļas un cep vēl vienu minūti. Ar šo paņēmienu cepti baklažāni noderēs dažādiem kārtojumiem, grauzdiņiem.