Viena no lietām, kas var sabojāt želatīnu, ir nepareiza ūdens temperatūra, kurā tas tiek izšķīdināts. Lietojot beramo želatīnu, tas vispirms ir jāieber aukstā ūdenī, un jāapmaisa. Neber želatīnu kaudzītē, bet izkaisi pa visu aukstā ūdens virsmu! Želatīna kaudzītē tā granulas var neuzbriest, ja tām nepiekļūs ūdens.
Želatīnu var sabojāt arī pārāk ilga atstāšana bļodiņā, kurā tas piebriest. Stingri jāievēro uz paciņas norādītais laiks, kas parasti svārstās no piecām līdz desmit minūtēm. Tāpēc, kad želatīns piebriedis tā, ka tam ir sūklim līdzīga mīkstuma pakāpe, tas ir gatavs izmantošanai.
Pirms lietošanas želatīns noteikti jāizšķīdina karsta ūdens peldē, tāpēc bļodiņu, kurā tas atrodas, jāliek lielākā traukā, kur ieliets karsts ūdens. Ūdens peldē esošo želatīnu samaisi, līdz tas izkūst, un izmanto uzreiz! Ja to uzvārīsi, un tas būs pārāk šķidrs, želatīnu nevarēsi izmantot. Tāpēc abām receptes masām, piemēram, krēmam un želatīnam, jābūt aptuveni vienā temperatūrā, lai tās varētu vienmērīgi sajaukt un nerastos kunkuļi.
Tropiskie augļi, piemēram, svaigi kivi, ananāsi, mango un citi, ir produkti, kuri var sabojāt želatīnu. Šie svaigie augļi satur enzīmus, kas šķīdina želatīnā saturošos proteīnus. Tāpēc pirms pārklāt želatīnu virsū šiem augļiem, izkarsē tos verdošā ūdenī.
Kakao želeja
Paniņu - citronu želeja ar vaniļu
Ātrā ābolu želeja
Šī ir tiešām lieliska - vienkārša un ātra recepte, kurā vari izmantot arī mazos un neizkatīgos ābolīšus, kuri citādi ir nolemti iznīcībai. Tas nderēs kā siera plates papildinājums un,uzziests uz grauzdētas maizes šķēles vai pārliets ar pienu, būs fantastiski gards deserts.
Tomāti želejā
Mango - jogurta želeja
Panna cotta ar zemeņu sīrupu
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit