vārītas olas
Foto: Shutterstock
Vārītas olas jau sen vairs nav tikai brokastu ēdiens – tās varam pievienot dažādiem pusdienu salātiem, sacepumiem, bet skābeņu vai aukstā zupa nebūtu iedomājama bez cieti novārītām olām. Lai arī cik regulāri to nāktos darīt, nereti gadās pa tādai reizei, kad olas nu nekādi nepadodas lobīšanai, un līdz ar čaumalu rokās paliek krietns gabaliņš baltuma. Ko darīt, lai novārīto olu čaumala viegli lobītos nost bez aizķeršanās?

Izrādās, ir liela nozīme tam, vai olas katliņā ieliktas aukstā ūdenī vai jau verdošā. Ja mērķis ir cieti vārītas olas, kuras viegli nolobīt, tās vislabāk likt jau verdošā ūdenī. Pirms tam gan olas labāk noturēt istabas temperatūrā. Bet pēc olu izvārīšanas ir ļoti svarīgi tās ielikt aukstā ūdenī, un atstāt tur vismaz desmit minūtes. Ideālam rezultātam – aukstajam ūdenim pievieno arī ledus gabaliņus.

Taču bez ūdens temperatūras metodes ir vēl viens mazs triks – verdošajam ūdenim pievieno aptuveni tējkaroti dzeramās sodas. Kad ūdens viegli burbuļo un ir jau vārīšanās stadijā, tam pieber sodu, kārtīgi apmaisa, un tad liek iekšā olas. Tas palīdzēs čaumalai vieglāk nonākt nost. Vārītās olas pirms lobīšanas, tāpat kā citkārt, liek aukstā ūdenī.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!