Kā ikvienā darbā, arī ēdiena gatavošanā ir dažādas ikdienišķas iemaņas, kas var ne tikai saīsināt tavas darba stundas, bet arī mazināt satraukumu, stresu un īgnumu, kad kaut kas nenotiek, kā vajadzīgs vai plānots. Šīs iemaņas taupīs tavu enerģiju virtuvē, sniegs pārliecību un vairos tavu dzīvesprieku par gardajiem sasniegumiem, jo gatavošana ir ļoti aizraujošas un radošas dzīves sastāvdaļa, ja vien izdodas rast ceļu uz prieku.
Sagatavo visu nepieciešamo
Šis ir ļoti nozīmīgs ieteikums, lai izvairītos no lieka satraukuma un stresa virtuvē. Visiem ir saprotams, ka gatavošanas procesa vidū būs ļoti grūti aizskriet uz veikalu pēc saldā krējuma, un tieši tikpat svarīgi ir organizēt darba vietu, pirms plītī iekur uguni.
Saliec ne tikai visas sastāvdaļas, kuras tev būs vajadzīgas, bet sakārto arī visus nepieciešamos darba rīkus. Šis solis ietver visu nepieciešamo sastāvdaļu sagatavošanu: nomazgāšanu, nomizošanu, sagriešanu gabaliņos, nosvēršanu, produktu sildīšanu līdz istabas temperatūrai, saldēto produktu atkausēšanu jau iepriekšējā naktī, cepamās formas ietaukošanu, izklāšanu ar papīru un cepeškrāsns sakarsēšanu.
Nostiprini griežamo dēlīti
Ja nevēlies savainot savus pirkstus, neļauj griežamajam dēlītim "dancot" apkārt, kamēr tiek sagrieztas visas sastāvdaļas. Visvienkāršākais veids, kā to izdarīt, ir mitra virtuves dvieļa palikšana zem dēlīša. Saslapini dvieli zem ūdens, nospied lieko ūdeni, saloki vairākās kārtās un paliec zem dēlīša.
Griežot 'ievelc nagus' kā kaķis
Vēl viens padoms, kā nenogriezt sev pirkstiem galus. Turot, piemēram, burkānu, saliec pirkstus, līdzīgi kā kaķis ievelk nagus, tādējādi tu pasargāsi savus nagus un pirkstus, vienlaicīgi noturot griežamo dārzeni vajadzīgajā vietā. Turklāt tu vari slidināt plata naža asmeni gar pirkstu kauliņiem, tie palīdzēs kontrolēt, cik biezu šķēli vēlies nogriezt. Neaizmirsti paslēpt arī īkšķi!
Mācies turēt nazi pareizi
Turot nazi pareizi, tu ne tikai spēsi sagriezt visu nepieciešamo daudz ātrāk, bet arī pasargāsi sevi no savainošanās. Iesāc ar īkšķa novietošanu nazim vienā pusē, bet rādāmo pirkstu noliec naža otrā pusē. Ar pārējiem pirkstiem satver naža spalu. Iesākumā tas liksies dīvaini, tomēr ar laiku tu novērtēsi šāda satvēriena priekšrocības.
Nesažņaudz nazi pārāk cieši
Arī ļoti nozīmīgs ieteikums. Tās ir tikai iedomas, ka, satverot nazi pēc iespējas ciešāk, tas kļūs kontrolējamāks. Patiesībā rokai ir jābūt atbrīvotai un brīvai kustībās, tādējādi tā nenogurs no griešanas.
Asini nažus
Truli naži noved pie savainotiem pirkstiem, tādēļ naži jātur asi. Neass nazis jāvada ar lielāku spēku, kas var beigties ar naža asmens strauju virziena maiņu griešanas brīdī. Nopērc labu nažu asināmo un glabā to nažu tuvumā, lai vienmēr varētu tos uzasināt.
Gatavo ar prieku un labu garastāvokli
Un vissvarīgākais - kad gatavo, dari to ar prieku, izjūti baudu no šī procesa un esi labā garastāvoklī. Tieši tad tavs ēdiens sanāks neatkārtojams, fantastisks un neticami garšīgs. Tieši tad tev vienmēr būs radošs un veiksmīgs risinājums arī situācijās, ja pietrūks kādas garšvielas vai sastāvdaļas vai piedegs kūkai maliņa. Jā, kūku maliņas piedeg arī profesionāļiem, viņi tikai māk radoši ar to tikt galā. Lai gatavošana ir tavs prieks!