Pasaulē populāru kokteiļu un dzērienu gatavošana nav joka lieta, tāpēc, lai neviltos gala rezultātā, labāk vadīties pēc pārbaudītām norādēm, un tās šoreiz ''Tasty'' sniedz ''Monin'' zīmolu vadītājs Inguss Reizenbergs.
Sangrijas vēsture
To, ka par sangrijas izcelsmes vietu tiek uzskatīta Spānija un Portugāle, vēl varētu nojaust, bet par dzēriena patieso nosaukumu neiedomātos. Kā izrādās, ''sangrija'' tulkojumā no portugāļu valodas nav visai glaimojošs vārds – tas nozīmē asins noliešanu, un tā kā dzēriens visbiežāk arī ir asins sarkanā krāsā, tas tomēr šķiet visai atbilstoši.
Ja savā pieredzē esi baudījis visdažādākās sangriju variācijas, tad zini, ka pēc būtības dzērienam jābūt vieglam, atsvaidzinošam, pasniegtam lielā limonādes krūzē. Klasiskajā receptē jābūt izmantotam sarkanvīnam, taču nereti radošās atkāpēs tiek pielietots arī baltvīns, un garšas ziņā arī šī ir laba izvēle. Tā nebūtu sangrija, ja galveno komponentu vīnu nepapildinātu sula, gāzēts vai negāzēts ūdens, sezonas augļi, sīrups un ledus, taču dekorēšanai var izmantot gan augļus un ogas, gan svaigu piparmētru, bazilika lapas un timiāna zariņu, stāsta bārmenis.
Receptes un radošas atkāpes no klasikas
Ar klasisko sangriju, iespējams, būs grūti pārsteigt garšu kārpiņas, it īpaši, ja dzēriens jau iepriekš baudīts, tāpēc pieredzējušais kokteiļu meistars Inguss Reizenbergs piedāvā pagatavot radošas variācijas kokteilim – zemeņu sangriju, vasarīgo ''Tasty'' sangriju un bezalkoholisko variāciju.
Zemeņu sangrija
Sastāvdaļas:
- 100 ml baltvīns
- 100 ml ābolu sula
- 10 ml zemeņu sīrups (piemēram, ''Monin'')
- 10 ml svaiga laima vai citrona sula
- Ledus
Gatavošana:
Krūzē sākumā ielej sīrupu, saber sagrieztus augļus un nedaudz sastampā, lai augļi sasulojas. Pievieno pārējās sastāvdaļas, ledu un apmaisa. Dekorē ar svaigām ogām un piparmētru lapām. Ja nepieciešams pievieno papildu ledu pirms pasniegšanas.
''Tasty'' sangrija
Sastāvdaļas:
- 100 ml sarkanvīns
- 100 ml dzērveņu sula 100ml
- 10 ml persiku sīrups (piemēram, ''Monin'')
- 10 ml svaiga laima/citronu sula
- Ledus
Gatavošana:
Krūzē sākumā ielej sīrupu, saber sagrieztus augļus un nedaudz sastampā, lai augļi sasulojas. Pievieno pārējās sastāvdaļas, ledu un apmaisa. Dekorē ar svaigām ogām un piparmētru lapām. Ja nepieciešams pievieno papildu ledu pirms pasniegšanas.
Bezalkoholiskā sangrija
Lai arī Sangrija klasiskajā izpratnē ir alkoholiskais dzēriens, to varat pagatavot arī bez alkohola. Īsts baudījums laiskām brīvdienām.
Sastāvdaļas:
- 100 ml dzērveņu sula
- 100 ml ābolu sula
- 10 ml ''Mojito'' sīrups (piemēram, ''Monin'')
- 10 ml svaiga laima sula
- Ledus
- Augļi/svaigas piparmētru lapas
Gatavošana:
Ņem talkā lielu limonādes krūzi, ielej ābolu sulu, gāzētu ūdeni, sīrupu, pievieno svaigas citrona šķēles, sagrieztus augļus, gana daudz ledu un apmaisi.
Sangrijas pasniegšana
Lai arī šis ir vīna dzēriens, klasiskās vīna glāzes nebūs gluži piemērotas kokteiļa baudīšanai. Arī bārmenis iesaka izmantot limonādes, sulas vai kokteiļu glāzes, kur būs lielāks tilpums arī augļu gabaliņiem, turklāt dzērienu varēs baudīt ar salmiņu. Pašu sangriju vienmēr gatavo lielajā limonādes krūzē, bet pasniedzot, glāzēs noteikti lej ne tikai šķidrumu, bet saturu papildini ar augļu un ogu gabaliņiem, kā arī ledu. Uz glāzes malām var uzlikt citrusu šķēles, iemaisīt kādu zaļumu, piemēram, piparmētru, baziliku, timiāna vai pat lavandas zariņu.