Piemēram, ja zini, ka sestdienā vai svētdienā vēlies cept vai grilēt kārtīgu liellopa, cūkas vai jēra gaļas gabalu, ar ko pietiktu visai ģimenei, iegādājies to jau piektdien. Vēlies noskaidrot, kādēļ? Izlasi šo padomrakstu, kas atklāj biežāk pieļautās kļūdas, gatavojot brangāka izmēra gaļas gabalus.
Domājot, ka kvalitatīvs gaļas gabals vien jau garantē ēdiena izdošanos, tu maldies, jo par to ir atbilstoši jāparūpējas. Gaļa jāizņem no ledusskapja vismaz 15–30 minūtes pirms cepšanas, jo gaļa, kas sasniegusi istabas temperatūru, cepsies daudz vienmērīgāk.
Vai zini, cik daudz eļļas un etiķa pievienot marinādei, lai nenomāktu gaļas garšu un nepadarītu to sīkstu. Šajā rakstā, kur uzskaitītas kļūdas, ko pieļaujam, marinējot gaļu, atradīsi precīzi aprēķinātu skābās marinādes proporciju, kā arī atbildi uz jautājumu, kad marinēšanas procesā pievienojama sāls, lai gaļa nekļūtu sausa un sīksta.
Lai tev vairs nekad nebūtu jānožēlo izniekotais laiks un nauda, pagatavojot gaļas ēdienu, kas gala rezultātā neattaisno uz sevi liktās cerības, iepazīsties ar biežāk pieļautajām kļūdām.
Lai izdodas!
Šefpavāru noslēpumi: Kā nepieļaut kļūdas, izvēloties un gatavojot gaļu
Katrs sevi cienošs šefpavārs svarīgo uzdevumu - gaļas izvēli, parasti veic pats dodoties uz tirgu vai sadarbojoties ar pārbaudītiem un uzticamiem piegādātājiem. Ja vēlies būt drošs par gaļas kvalitāti, vislabāk, protams, ir savām acīm pārliecināties par to, kādos apstākļos lopiņi tiek audzēti un ar ko tiek baroti. Tad jāpieņem lēmums, kas tieši tev ir nepieciešams – jēra, teļa, liellopa gaļa vai cūkgaļa. Pārējo mēs tev izstāstīsim.
Četras kļūdas gaļas marinēšanā, ko pieļaujam
Daudzviet grilēšanas sezona jau atklāta un bez desiņām uz karstā grila tiek likti arī nopietnāki gaļas gabaliņi. Daudz esam ierosinājuši marinēt gaļu pašiem, jo tāda gaļa ir visgardākā. Tomēr ir dažas kļūdas, ko bieži mēdz pieļaut, gatavojot marinādes un marinējot pašu gaļu. Kādas tās ir, un kā no tām izvairīties?
Piecas kļūdas, no kurām izvairīties lielāku gaļas gabalu gatavošanā
Smeķīgas ribiņas, cūkgaļas rulete vai liellopa filejas cepetis – ar jebkuru lielāku gaļas gabalu vajadzētu apieties rūpīgi. Tas it īpaši attiecas uz gaļas maltītēm, kas tiek gatavotas cepeškrāsnī vai uz grila, ja gaļas gatavošana pārcelta svaigā gaisā. Lūk, dažas lietas, ko nereti mēdzam darīt nepareizi un ko vajadzētu izskaust no gatavošanas paradumiem!
10 kļūdas, ko pieļaujam, gatavojot gaļu
Ja neesi virtuves profesionālis, reizēm gaļas ēdienu gatavošana var šķist kā ķīniešu alfabēts vai Morzes ābece. Īpaši brīžos, kad sāc interesēties un iedziļināties, kā cept steiku, kā jāgriež gaļa gulašam vai stroganovam, kā cept karbonādi - vispirms olā, pēc tam miltos, vai tomēr otrādi? Kā saldēt un kā atkausēt?
Piecas biežāk pieļautās kļūdas, cepot cūkgaļu
Ja cūkgaļu sagatavo pareizi, tā ir ļoti garšīga, maiga, sulīga un aromātiska. Daudziem tā ir viens no iecienītākajiem gaļas veidiem. Tomēr ir dažas vispārējas kļūdas, kas var iznīcināt pat vismīkstāko gaļas gabaliņu. Kādas tās ir?
Cepam karbonādes! Septiņas iesācēju kļūdas, ko nedrīkst pieļaut
Katram kārtīgam gaļēdājam būs izdabāts, ja vakariņās vai pusdienās pie salātiem, rīsiem, kartupeļiem vai citām piedevām būs pasniegta karsta, tikko kraukšķīgi apcepta karbonāde. Tās itin viegli ir pagatavot no cūkgaļas, teļa gaļas, liellopa gaļas un vistas gaļas. Tomēr, gatavojot arī šo gaļas maltīti, neatkarīgi, vai tā ir vienkārša karbonāde garšvielās, šnicele rīvmaizes panējumā vai pildīta vistas gaļas karbonāde, ir lietas, kuras nevajadzētu pieļaut.
Pieci likumi, lai vista vienmēr būtu sulīga un garda
Ak, šī burvīgā vista! Būdama viena no visvieglāk pagatavojamajām gaļām, kas nav ilgi jāmarinē, tai var izmantot visdažādākās garšvielas, kā arī pasniegt gan vārītu, gan ceptu, gan grilētu, vista diezgan pašsaprotami ir iekarojusi mūsu virtuves. Tomēr arī vistas krūtiņas, filejas gabaliņus, stilbiņus un citas daļas ir viegli sabojāt. Tāpēc esam apkopojuši dažus likumus, kuri jāievēro, lai tava vista vienmēr būtu maiga, sulīga un garda.