Nepārspīlē ar šķidrumu. Pat ja recepte pieprasa jau gatavu buljonu, bieži vien var izlīdzēties tikai ar ūdeni. Buljons, protams, pastiprina zupas garšu, bet, ja zupā starp sastāvdaļām ir pietiekami daudz dārzeņu un gaļas, sastāvdaļas pašas par sevi vārīšanas laikā radīs attiecīgo garšu buķeti. Vārīšanas laikā paseko līdzi, lai sastāvdaļas pārlieku neuzsūktu mitrumu – ja liekas, ka zupa par biezu, vienkārši papildini to ar vēl nedaudz ūdens vai buljona.
Vāri, nevis ļauj pārburbuļot. Ideālās zupas nevis visu vārīšanas laiku neprātīgi burbuļo, bet gan lēni vārās. Tāpēc, kad ūdens sācis burbuļot, samazini plīts liesmu uz mērenu un ļauj zupai viegli vārīties. Tādā veidā visas sastāvdaļas tiks pagatavotas vienmērīgi, bet pats šķidrums uzņems ļoti vajadzīgās garšas no garšaugiem un garšvielām, iesaka "The Mountain Kitchen".
Mēreni ar sāli. Sāls pievienošana zupai ir vajadzīga, taču īstajā brīdī. Ja to izdarīsi jau no paša sākuma, teju garantēts, ka zupa būs pārsālīta. Tāpēc labāk nogaidīt līdz gatavošanas pēdējām minūtēm, nogaršot pagatavoto un tad pievienot sāli, tik daudz, cik vajadzīgs, lai zupu nepārsālītu.
Dārzeņus zupā liec secīgi. Lai katrs dārzenis būtu gatavs un mīksts, nevis izšķīdis zupas katlā, tos nepieciešams pievienot secīgi. Pirmos katlā liec burkānus un kartupeļus, pēc tam pupiņas, brokoļus un citas sastāvdaļas. Lai zinātu, kad kas liekams katlā, noderēs špikeris.
Rīsus un makaronus pievieno, kad zupa jau vārās. Tā kā rīsiem un makaroniem jau nu noteikti nepieciešams saglabāt savu formu, tad katlam šīs sastāvdaļas pieber vien gatavošanas pusceļā. Tu taču nevēlies, lai rīsi vai makaroni pārvērstos putrā?
Neaizmirsti par garšaugiem un piedevām. Neviena zupa nebūs pilnīga, ja tajā nebūs kāda saujiņa svaigu garšaugu, karote krējuma vai citas piedevas, kas papildinās šķīvī ielieto virumu. Tāpēc, ja recepte pieprasa, sakapā vien dilles, sagādā aukstu krējumu un nevairies siltajam zupas šķīvītim uzkaisīt, piemēram, sarīvētu cieto sieru.
Gatavo ar mīlestību. Šis nu ir punkts, ko derētu ielāgot, gatavojot jebkuru ēdienu. Negatavo tikai pienākuma pēc, bet gan tāpēc, ka tiešām vēlies konkrēto maltīti pagatavot. Jo īpaši tas attiecas uz zupām, kas pieprasa pietāti, sastāvdaļu secīgu pievienošanu un uzmanību. Tikai tā iegūsi visgardāko rezultātu!
Gardā gavēņa laika zupa ar grūbām un šķeltajiem zirņiem
Ļoti garšīga un vienkārši pagatavojama gavēņa laika zupa. Izvāri lielo katlu un mielojies trīs dienas no vietas! Noderēs arī pirmsalgas dienām, jo tās sastāvdaļas ir ļoti lētas un visiem pieejamas.
Ātrā biešu zupa ar frikadelēm
Biešu zupa ar frikadelēm – ātri pagatavojamai un sildošai maltītei.
Gavēņa biešu zupa ar sālītiem gurķiem un putraimiem
Sātīga biešu zupa bez gaļas, bet ar sāļu gurķi un miežu putraimiem.
Kreptīga biešu-skābētu kāpostu zupa ar malto gaļu
Garda biešu zupa ar maltu gaļu un skābētiem kāpostiem – kreptīga un īsteni sātīga.
Liesā vistas zupa ar Briseles kāpostiem
Pusstundas laikā pagatavojama un liesa zupa no vistas filejas un košiem, sulīgiem dārzeņiem.
Čili un sarkano pupiņu zupa
Čili – sarkano pupiņu zupa pikantu ēdienu cienītājiem. Sasildīs aukstās ziemas dienās un kārtīgi pabaros.
Ātrais rasoļņiks – gurķu zupa ar gaļu
Skābētu gurķu zupa ar grūbām – vienkāršotais rasoļņiks.
Dārzeņu zupa ar makaroniem
Vienkārši pagatavojama un garda dārzeņu un makaronu zupa žiglām pusdienām vai vakariņām. Ber zupas katlā burkānus, konservētos tomātus un saldētos zirnīšus – tā viss pagatavosies krietni ātrāk.
Tomātu zupa ar rīsiem
Pavisam ātri un vienkārši pagatavojama konservēto tomātu zupa ar rīsiem. Zupai piešķirsi svaigāku aromātu un garšu, ja uzreiz pēc pagatavošanas iemaisīsi tajā sakapātus pētersīļus.
Minestrone mājas gaumē
Kad aukstums aiz loga pieņēmies spēkā, gribas tikai ko sildošu, tāpēc zupa viennozīmīgi ir šīs sezonas labākā izvēle kā pusdienām, tā vakariņām. No tā, kas bija mājās, arī tapa šī variācija par minestroni, bet neliegšos teikt – izdevās lieliska!