Kādi tad ir galvenie iemesli, kādēļ teju nevienam ar pirmo "šāvienu" neizdodas pagatavot izcili gardu biezpiena sacepumu, atklāj portāla "Woman365" speciālisti, minot piecas biežāk pieļautās kļūdas.
Piena produktu izvēle
Ja vēlies baudīt izcilu garšu, tad šajā gaidījumā vari aizmirst par kaloriju skaitīšanu, jo, lai biezpiena sacepums izdotos sulīgs un maigs, to būtu ieteicams gatavot no trekna lauku biezpiena un skābā krējuma. Kvalitatīvu piena produktu izvēle būs visai droša garantija tam, ka biezpiena sacepums gan pēc konsistences, gan pēc garšas līdzināsies bērnībā baudītajam.
Olu kulšana
Kvalitatīvas sastāvdaļas, protams, ir no svara, tomēr ne mazāk svarīga ir pareiza gatavošanas tehnoloģija. Viena no panākumu atslēgām ir arī pareiza olu kulšana – tās ar cukuru jākuļ tik ilgi, līdz olu masa ir dubultojusies apjomā, kļūstot gaišāka un gaisīgāka. Miltus pievienot nevajag! Lai sacepums būtu gaisīgs un pufīgs, miltu vietā izmanto mannu – tā neļaus sacepumam saplakt. Noteikti ļauj gatavajai sacepuma masai pirms cepšanas vismaz 20 minūtes "atpūsties" cepamajā formā, lai manna pa šo laiku paspētu piebriest.
Lasi tālāk un uzzini pārējos noslēpumus, lai iemācītos pagatavot nevainojami gardu biezpiena sacepumu bērnudārza pavārmākslas labākajās tradīcijās, kā arī uzzini klasisko recepti.
Biezpiena sacepuma gatavošanas noslēpumi
Mannas pievienošana
Lielākajā daļā recepšu tiek ieteikts biezpiena sacepuma gatavošanai izmantot sausus mannas putraimus, bet, lai uzlabotu ēdiena garšu, pamēģini tos aizstāt ar iepriekš novārītu mannas biezputru, kā to mēdz darīt bērnudārzos strādājošie pavāri. Šis knifiņš nodrošinās to, ka sacepuma garša būs īpaši maiga, turklāt tas lieliski saglabās formu un nesaplaks arī pēc atdzišanas.
Cepšanas temperatūra
Maksimālā krāsns temperatūra, ko nevajadzētu pārsniegt, gatavojot biezpiena sacepumu, ir 200 grādi pēc Celsija skalas. Ieteicamākā temperatūra ir 175–180 grādi, jo šādi sacepums izcepsies vienmērīgi. Izvēloties augstāku cepšanas temperatūru, var gadīties, ka sacepums no ārpuses būs pārcepts, iegūstot nepievilcīgu, tumši brūnu garoziņu, savukārt iekšpusē tas būs vēl šķidrs.
Rozīņu mērcēšana
Ja vēlies sacepumam pievienot rozīnes, tad tās iepriekš ir jāizmērcē. Ja pārliesi rozīnes ar verdošu ūdeni un noturēsi pārāk ilgi, tās kļūs bezgaršīgas, blāvas un pārāk mīkstas. Lai "atmodinātu" rozīņu garšu, 2–3 minūtes pirms pievienošanas sacepumam, pārlej tās ar stipru melno tēju. Kad tēju noliesi, rozīnes būs piebriedušas, tai pat laikā saglabājot garšu, krāsu un formu.
Klasiska biezpiena sacepuma recepte – gluži kā bērnudārzā
Sekojot receptes norādēm, bērnudārza labāko pavārmākslas tradīciju cienīgu biezpiena sacepumu mājās pagatavot nebūs sarežģīti – apgalvo " Woman365" speciālisti.
Tev būs nepieciešami šādi produkti:
- 300 grami biezpiena;
- 4 ĒK mannas;
- 120 g skābā krējuma;
- 4 ĒK cukura;
- 2 olas;
- 1 ĒK cepamā pulvera;
- 100 g rozīņu;
- 1 TK vanilīna cukura;
- 1 ĒK sviesta;
- 1/4 TK sāls.
Krējumu samaisa ar mannu, ļauj mannai uzbriest 10–15 minūtes.
Biezpienu iztrin caur sietu, pievieno cepamo pulveri, vanilīna cukuru, sāli un ar mannu sajaukto krējumu. Ar mikseri kuļ, līdz iegūta viendabīga konsistence.
Rozīnes noskalo, pārlej ar verdošu melno tēju. Pēc pāris minūtēm tēju nolej.
Olas liek atsevišķā traukā, pievieno cukuru un ar mikseri kuļ, līdz masa kļūst gaisīga un dubultojas apjomā. Čaganajā olu masā uzmanīgi iecilā un iemaisa biezpiena masu un rozīnes.
Sakarsē krāsni līdz 180 grādiem.
Cepamo veidni ieziež ar sviestu, izkaisa ar mannu veidnes apakšu un sieniņas. Lej masu veidnē, liek cepeškrāsnī un cep 40-45 minūtes, pārbaudot gatavību ar koka irbulīti.
Lai labi garšo!