rasols salāti svētki ēdiens
Foto: Shutterstock
Visiem taču zināmas tādas vienkāršas patiesības kā "svētki bez rasola nav svētki", "rasola nekad nevar būt par daudz" un "nekas nevar būt labāks par otrās dienas rasoliņu". Tīri tehniski šie superpopulārie salāti ir tik vienkārši, ka tur pat īsti nav, ko stāstīt. Novāra visu, kas vārāms, atdzesē līdz istabas temperatūrai, sagriež sastāvdaļas mazos kubiņos, sajauc, pārlej mērci, vēlreiz sajauc, atdzesē un liek galdā. Gatavojot rasolu, galvenais ir nesarežģīt lietas, tādēļ mēs gada nogales svētku priekšvakarā atklāsim visus ideāla rasola "būvēšanas" noslēpumus un knifus.

Rasolam ir trīs galvenās un četras nedaudz mazāk svarīgas sastāvdaļas, kuru pievienošana ir gaumes lieta, vēstīts interneta vietnē "Gastronom". Salātu galvenās sastāvdaļas, kas šim ēdienam piešķir apjomu, ir kartupeļi, olas un burkāni. Šo dārzeņu garša nav uzmācīga un specifiska, drīzāk jau ierasta un pazīstama. Kartupeļi un burkāni pēc garšas ir nedaudz saldeni, bet tādā līmenī, kas ir pieņemams arī saldas garšas nīdējiem. Izvēloties rasola pamatproduktus, ir vērts pievērst uzmanību vairākām detaļām.

Izvēlies tādu kartupeļu šķirni, kas nav pārlieku miltaini un domāti tieši salātiem. Saprātīgi būtu jau iepriekš pārīti tupeņu novārīt, lai pārliecinātos, vai izvārot tie ir sagriežami glītos kubiņos, kas nezaudēs formu. Ar burkāniem ir vienkāršāk – derēs faktiski jebkuri, kas ir svaigi, sulīgi un kraukšķīgi. Kartupeļus un burkānus vislabāk būs vārīt ar visu mizu un mizot vien pirms smalcināšanas, jo tas palīdzēs dārzeņiem saglabāt struktūru. Svarīgi ir arī dārzeņus nepārvārīt. Gatavojot rasolu svētku reizei, lai tas garšotu īpaši labi, protams, vislabāk būtu izvēlēties lauku vistiņu dētās olas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!