tartars
Foto: Shutterstock
Garajos ziemas mēnešos, kad, šķiet, jau izmēģinātas visas iespējamās dažādu gaļas ēdienu variācijas, laiks sevi palutināt ko mazāk ierastu – gaļas tartaru. Droši var apgalvot, ka šī ir delikatese ar "raksturiņu": tos, kuriem sanācis reiz to nogaršot, var sadalīt divās pretējās frontēs – kaismīgos apjūsmotājos un neizpratnes pilnos nīdējos. Tev vēl nav palaimējies nobaudīt šo neparasto uzkodu? Nevelc laiku garumā!

Tartara izcelsme meklējama Ziemeļfrancijas kulinārajās tradīcijās. Ierasts, ka šis ēdiens tiek gatavots no sīki sakapātas, jēlas liellopa gaļas, tomēr mūsdienās tartaru mēdz gatavot arī no brieža, laša, tunča, strausa u.c. Tartara īpašā "odziņa", kas, jāteic, ne visiem ir pieņemama un saprotama, ir tāda, ka gaļa netiek termiski apstrādāta un jābauda jēlā veidā.

Kaut mūsdienās tartars parasti atrodams vien smalku restorānu ēdienkartēs, tomēr šo neparasto gaļas uzkodu var itin vienkārši pagatavot arī mājās, pārsteidzot mājiniekus vai viesus ar izcilās franču virtuves klasiku. Šoreiz skaidrosim, kas jāņem vērā, lai, rīkojoties neprasmīgi, iecerēto delikatesi nepārvērstu īstā katastrofā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!