virtuve gatavot paaudzes mīkla rullēt
Foto: Shutterstock
Ēst gatavošanas prasmes mēs sākam apgūt jau agrā bērnībā, pakāpjoties uz ķeblīša un uzmanīgi sekojot tam, ko dara omīte. Reti kurš aizdomājas, ka arī viņa savulaik ir stāvējusi uz ķeblīša, iemūžinot atmiņā savas vecmāmuļas padomus kā neapstrīdamu patiesību. Laiki mainās, bet daudzi gadu desmitiem seni virtuves paradumi joprojām šķiet pašsaprotami un nevienam nenāk prātā tos apšaubīt. Ir laiks lauzt iesīkstējušos priekšstatus un noskaidrot, cik pamatoti ir vecmāmiņu ieteikumi.

Mammas un vecmāmiņas daudziem ir neapstrīdamas autoritātes virtuves gudrībās, mēs viņu padomus pieņemam bez ierunām. Cepam kotletes, kā to savulaik ierādījusi ome, izsijājam miltus, gatavojot kūku, "dzēšam" sodu ar etiķi. Vai kāds maz aizdomājas, kādēļ jādara tieši tā un ne citādi?

Aptaujājot profesionālus pavārus ar daudzu gadu stāžu, "Aif" speciālisti noskaidrojuši, ka ne viens vien vecmāmiņu padoms ir bezjēdzīgs. Daži no tiem zaudējuši savu aktualitāti līdz ar pārtikas rūpniecības tehnoloģisko attīstību, bet citi nekad nav bijuši efektīvi. Lasi tālāk un uzzini, kurus trikus turpmāk izslēgt no sava virtuves prasmju arsenāla.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!