aukstā zupa
Foto: Shutterstock

Kas tveicīgās dienās ir atrodams teju katra latvieša ledusskapī? Nu, protams, ka norasojis katliņš ar mūsu iecienītāko vasaras veldzi auksto zupu!
Aukstās zupas pamata sastāvdaļas mūsdienās ir bietes un kefīrs, bet agrāk kefīra vietā ticis izmantots rūgušpiens, stāsta "Re'chef" šefpavārs Ingmars Ladigs, piebilstot, ka aukstā zupa ir arī lielisks veids, kā likt lietā pēc Jāņu siera siešanas pāri palikušās sūkalas, ko daudzi vieglu roku izlej ārā. Kādi vēl pārbaudīti aukstās zupas knifiņi viņam ir padomā?

Vaicāts par idejām, kā uzlabot latviešu iecienītās vasaras veldzes garšu, viņš skaidro, ka zupas garšu ļoti ietekmē tas, kādas bietes tiek izmantotas. Vispopulārākā izvēle ir marinētas (izlasot šo rakstu, uzzināsi, no kurām veikalos nopērkamajām "burciņbietēm" aukstā zupa sanāks viskošākā un visgaršīgākā, bet kuras burciņas labāk atstāt veikala plauktā) vai vārītas bietes, bet šefpavārs iesaka izmantot ceptas bietes.

"Ja tas ir iespējams, es bietes cepu ugunskurā vai uz girla, bet šim nolūkam var izmantot arī cepeškrāsni. Iepriekš nomazgātas vienāda izmēra bietes liek uz plāts, šauj iekšā iepriekš līdz 180 grādiem sakarsētā krāsnī un cep, līdz biešu iekšējā temperatūra (pārbaudot ar ieduramo termometru) ir 110 grādi, jo tad garša būs visizteiktākā. Ja termometra nav, tad vidēja lieluma bietes sakarsētā krāsnī cep aptuveni 30 minūtes. Bietes var cept arī, ievīstītas folijā, katrā sainītī pievienojot ķiploka daiviņu un kādu garšaugu pēc izvēles. Smarža, jau bietēm cepoties, būs fantastiska," teic Ladigs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!