Mājās dabīgi raudzēta maize šobrīd piedzīvo īstu renesansi. Krīze daudziem ir likusi aizdomāties, kādēļ gan izvēlēties lielražotāju produktus, ja vari saviem spēkiem tikt pie pašcepta, kārdinoši smaržojoša klaipiņa, kura ieraugam vajag vien miltus un ūdeni. Bloga "Baibas maize" autore, ierauga maizes cepšanas entuziaste Baiba Goba atklāj noderīgus ieteikumus ierauga gatavošanā, bet Vineta Vīksna foto un pierakstos fiksējusi sava pirmā ierauga tapšanas procesu.
Ierauga maizi arvien vairāk cep mājās visdažādāko iemeslu dēļ, bet visvairāk jau laikam tāpēc, ka valda uzskats, ka šāda maize ir veselīgāka par rauga maizi. "Es par ierauga maizes veselīgumu nemācēšu neko daudz teikt, man nav skaidru pierādījumu ne par labu šai teorijai, ne tās atspēkošanai, taču, manuprāt, fakts, ka ieraugu cilvēce iepazina krietni agrāk nekā tagad tik pierasto maizes raugu, varētu liecināt par to, ka mūsu organisms ir labāk pielāgojies ierauga maizes pārstrādāšanai," savā blogā "Baibas maize" stāsta ierauga maizes cepšanas entuziaste Baiba Goba.
Viņa teic, ka, par ierauga vēsturi runājot – pastāv uzskats, ka ieraugs radies Senajā Ēģiptē aptuveni no 4000 līdz 3500 gadiem p.m.ē: "Ir leģenda par kādu sievieti, kura cepusi tajā laikā pierastās plakanās maizes bez rauga un vienreiz aizmirsusi neizcepto maizi, bet, kad attapusies, pamanījusi, ka mīkla ir pamatīgi uzbriedusi. Viņa tomēr to izcepa un – nelielas kļūdas rezultātā bija dzimusi ierauga maize! Lai vai kā tur būtu, vienalga, vai šī leģenda atbilst patiesībai, vai nē, tā ļoti skaidri raksturo vienu lietu – ierauga iegūšanas procesā ļoti liela nozīme ir gadījumam un veiksmei."