Šokolāde, starp citu, ir viena no populārākajām Valentīna dienas dāvanām, izpētījuši ēdināšanas uzņēmuma "Lido" darbinieki, apkopojot vairākus interesantus faktus par šo dabisko afrodīziju - vielu, kas pastiprina uzbudinājumu un dzimumtieksmi. Ik gadu 14.februārī visā pasaulē tiek pārdoti aptuveni 27 miljardi kilogramu šokolādes un uzdāvināti 50 miljoni rožu.
Šokolādes pirmsākumus saista ar seno acteku civilizāciju, kuri to uzskatīja par dievu dzērienu. Pastāvēja uzskats, ka šokolāde ir dievu dāvana un tai par godu ticis celts templis ar pieciem stāviem.
Šokolādi uz Eiropu pārveda ceļotājs Kristofers Kolumbs, atgriežoties no Amerikas. Līdz ar šokolādi tika pārvesta arī leģenda par afrodīziju, un šokolāde iemantoja lielu popularitāti aristokrātu vidū – to dāvināja pretējā dzimuma pārstāvjiem, pret kuriem juta simpātijas.
Viduslaikos vakarā pirms Valentīndienas sievietes mēdza ēst šokolādi, lai sapnī redzētu savu nākamo vīru, savukārt 17. gadsimtā ārsti saviem pacientiem, kas cieta salauztas sirds dēļ, mēdza izrakstīt šokolādi.
2011. gada 14. februārī Šveicē tika uzstādīts Ginesa rekords par lielāko šokolādes konstrukciju – 18,35 kvadrātmetros tika izkārtotas 1500 baltās šokolādes un sarkanas krāsas šokolādes (baltā šokolāde ar zemeņu garšu) tāfelītes, uz balta fona veidojot sarkanu uzrakstu "I Love You".
Ik gadu Valentīndienā Džuljetas mājā, Veronā, Itālijā, tiek saņemtas aptuveni 1000 mīlestības vēstules.
Šokolāde palīdz atbrīvot smadzenēs esošos endorfīnus, mazinot stresu un radot prieka un laimes sajūtu;
Sirdi: labvēlīga ietekme uz sirds veselību. Šokolādes ēšana pat par aptuveni trešo daļu var samazināt asinsrites slimību risku, turklāt tiem, kas ikdienā ēd šokolādi, āda nav tik jutīga pret saules iedarbību, izpētījuši zinātnieki.
Kvalitatīvāka ir šokolāde, kurā ir augstāks kakao saturs un mazāks cukura saturs. Tumšā šokolāde satur daudz ogļhidrātus, tādēļ tā ir lielisks enerģijas avots pirms fiziskām aktivitātēm.