Tā kā garneles ātri bojājas, tās tūlīt pēc nozvejošanas tiek sasaldētas. Veikalos nopērkamas gan svaigas negatavas, gan vārītas ar čaulu, gan jau izlobītas – visas saldētas. Pērkot jau gatavas lobītās garneles, jāraugās, lai to astītes būtu saliektas, pretējā gadījumā tās uzturā nevajadzētu lietot.Saldētās garneles vislabāk atkausēt pakāpeniski ledusskapja apakšējā nodalījumā.
Jā pērc garneles, ielāgo, ka uz garneļu ķermeņa nevajadzētu būt dzelteniem vai melniem plankumiem. Labas kvalitātes garnelēm gandrīz nav smaržas, ja nu vienīgi jūras svaiguma aromāts. Garneļu čaulai jābūt veselai un nebojātai.
Gan lielās, gan mazās garneles tīra vienādi, ja nu vienīgi lielajām čaula ir tik stingra, ka jāņem palīgā nazis vai šķēres.
Garneles nevajag skalot, tās ar visu čaulu vāra saldūdenī ne ilgāk par 5 minūtēm. Pārvārītas tās kļūst sīkstas. Garneles var arī cept, tvaicēt, grillēt. Tīģergarneles grilēšanai ir īpaši piemērotas. Noņemtās garneļu čaulas neizmet, tās vari izmantot zupu un mērču pagatavošanai.
Garneles labi sader ar sieriem, olīvām, avokado, tomātiem, gurķiem, sēnēm, zaļumiem. Gatavojot nevajadzētu lietot asas, specifiskas garšvielas, kas nomāc to maigo garšu.