kuskuss, salāti, granātāboli, veselīgs uzturs, pusdienas
Foto: Shutterstock
Ierasts, ka granātābolu sezonas pilnbrieds ir decembris un Ziemassvētku laiks, kad tie ir vissulīgākie. Taču šogad jau oktobra otrajā pusē veikalu plauktos sāk parādīties lieli, mīksti un garšīgām sēkliņām pildīti augļi. Pats jaukākais ir tas, ka granātāboli ir pietiekami universāli – tie piemēroti kā gaļas ēdieniem, tā salātiem, kuskusa ēdieniem un desertiem. Lūk, 10 receptes no "Tasty" pavārgrāmatas, kur likt lietā pirmos granātābolus!

Veikalā izvēlies tādus granātābolus, kas pataustot liekas blīvi. Augļiem jābūt lieliem, lai tie iegultu plaši atvērtā plaukstā. Nobriedis auglis būs smagnējs – ja tas ir viegls, granātābola sēkliņas ir izžuvušas. Jāpavēro arī augļa miza – tai jābūt sausai, bez redzamiem bojājumiem un plankumiem, sārtai vai piesātināti sarkanai. Tāpat papēti arī granātābola kronīti tā apakšā – tam ir jābūt sausam, izkaltušam. Zaļš kronītis var liecināt par to, ka auglis ir negatavs. Plašāk par to, kā izvēlēties vislabāko granātābolu, esam rakstījuši jau iepriekš.

Granātāboli medicīnā un veselības uzlabošanā lietoti tūkstošiem gadu. Austrumu valstīs tos izsenis uzskata par efektīvu līdzekli sirds un asinsvadu slimību ārstēšanai, tie līdzot pret iekaisumiem un dažiem vēža veidiem, tostarp prostatas vēzi. Granātāboli pilnīgi noteikti ir bagātīgs šķiedrvielu, A, C un E vitamīna, dzelzs, joda, kālija, kalcija un silīcija avots. Šis auglis ir īsta bagātību krātuve un satur 15 aminoskābes, sešas no kurām, atskaitot granātābolu, satur tikai gaļa, un tās ir neaizstājamas cilvēka organismam. Tādēļ granātāboliem vajadzētu būt ikviena veģetārieša ēdienkartē. Turklāt granātābols ir īstais našķis kaloriju skaitītājiem, jo 100 grami šī augļa satur mazāk nekā 70 kilokalorijas. Vairāk par granātābolu veselīgajām īpašībām lasiet šeit.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!