Lai arī konservētie zirnīši ļoti labi garšo tāpat, sajaukti vien ar majonēzi, tos noteikti vari papildināt ar garšvielām. Klasiskā varianta – sāls un pipari – vietā pamēģini pievienot mazliet ķiploku pulvera, majorāna vai čili, kas nedaudz nomāks konservējuma izteiksmīgo garšu. Tāpat zirnīšus vari padarīt maigākus, pasildot uz pannas izkausētā sviestā.
Pamēģini zaļos zirnīšus ne tikai rasolā – tie var būt pamats cita veida salātiem, ja pievienosi, piemēram, svaigu sakapātu kāpostu vai atdzesētus graudaugus. Zaļie zirnīši ļoti labi garšos kopā ar griķiem un kvinoju. Kā arī, no tiem var pagatavot zibenīgo sautējumu, pievienojot mazliet apcepta bekona un uzsildot.
Ja dažādu plācenīšu un smēriņu gatavošana nav sveša, tad zaļos zirnīšus vari sajaukt masā kopā ar spinātiem un pagatavot veģetāras kotletes. Tāpat zaļos zirnīšus vari pārvērst tapenādē, sasmalcinot virtuves kombainā vai piestā kopā ar mazliet citrusu sulu, garšvielām un kādu tiesu apceptu sīpolu.
Zaļo zirnīšu salāti ar olu un sīpolu
Konservēti zaļie zirnīši, vārīta ola, nedaudz majonēzes un sīpols kraukšķīgumam – šos varētu saukt par salātiem "Kad mājās nekā nav". Ļoti ātrs brokastu vai launaga ēdiens, gatavošanas laiks – vien tik, cik novārīt olas!
Zaļo zirnīšu biezenis
Kad ierastais kartupeļu biezenis apnicis, krāsnī cepti dārzeņi arī jau šķiet pārlieku bieži gatavoti, kaut reizi vērts izmēģināt recepti zaļo zirnīšu biezenim. Patīkams atklājums, ko gribēsies gatavot arvien biežāk.
Makaronu sacepums ar lasi, garnelēm un zaļajiem zirnīšiem
"Laikam jau visvienkāršāk ir kaut ko pagatavot, par pamatu izmantojot makaronus," norāda receptes autors Aivars. Šī recepte piedalās Tasty.lv "Ātro vakariņu" konkursā.
Krēmīga pasta ar zirnīšiem un šķiņķi
Kārdinoši krēmīga pasta ar zirnīšiem, šķiņķa gabaliņiem un kūstošu cieto sieru. Maltīte, kas pabaros pat visizsalkušāko ēdāju un liks vaicāt pēc papildporcijas.
Siltie griķu, kukurūzas un zaļo zirnīšu salāti
Sildoša un ārkārtīgi vienkārša maltīte pusdienām vai vakariņām – silti griķi ar kukurūzu un zaļajiem zirnīšiem. Maltīti pasniedz bļodiņās un garnē ar melnajām olīvām un lociņiem.
Biešu un kvinojas salāti ar fetas sieru
Tik ierastās bietes mazliet citādos salātos – kopā ar kvinoju, fetas sieru, tomātiem un zaļajiem zirnīšiem. Maltītei "odziņu" piešķirs kontrastējošā balzamiko etiķa un olīveļļas mērcīte.
Spinātu, kartupeļu un zaļo zirnīšu plācenīši
Spinātu, kartupeļu un zaļo zirnīšu plācenīši jeb "hara bhara" ir ļoti populāra veģetārā uzkoda, kuras dzimtene ir Indija. Garšvielām bagātais plācenītis garšos ne tikai veģetāriešiem, turklāt Indijas rieksta pusmēness, kas rotā plācenīti, padara to ļoti dekoratīvu un piemērotu viesībām. Tiem, kuriem negaršo asi ēdieni, var dārzeņu masai nepievienot čili piparu. No dotā daudzuma iznāks astoņi plācenīši.
Rasols jeb Olivjē salāti
Leģenda vēsta: Olivjē salātu izcelsme ir Francija. Savulaik, kad Maskavas aristokrātija bija ļoti lieli franču kultūras fani, tie franču receptes ieviesa arī savās virtuvēs. Tā nu sanāca, ka krievu pavāri sastāvdaļas gan dabūja, bet to visu nevis eleganti salika kārtās, bet samaisīja kopā. Un tā radās rasols!
Vinegrets
Tradicionālais un garšīgais vinegrets.
Vistas un zaļo zirnīšu podiņš
Vistas un zaļo zirnīšu podiņš - brangām pusdienām vai vakariņām.
Zaļo zirnīšu sautējums ar bekonu
Ideāla recepte steidzīgajai ikdienai. Zaļo zirnīšu sautējums kārtīgi pabaros, tam nav nepieciešamas neskaitāmas sastāvdaļas un arī gatavošanas laiks ir visai īss. Šis noteikti ir ļoti labs veids, lai atklātu, cik dažādi un gardi pagatavojami saldēti zaļie zirnīši.
Kārdinošā pupiņu un zirnīšu pastēte
Nosauksim šo uz maizes smērējamo pupiņu un zirnīšu masu par pastēti, jo tā šīs maizītes arī izskatās. Izcili apetītlīgs našķis, kas ir kā radīts baudīšanai starp trim lielajām ēdienreizēm.