Kuskuss tiek gatavots no cieto kviešu miltiem. Lieliski ir tas, ka kuskusu nav nepieciešams vārīt –pietiks, ja graudiņus apliesi ar verdošu ūdeni vai buljonu un ļausi graudiņiem zem vāka uzbriest aptuveni 10 minūtes.
- Noderīgus knifiņus, kas palīdzēs tev pagatavot tiešām irdenu kuskusu, atradīsi te.
Vispopulārākie salāti ar kuskusa piedevu ir arābu tabulē ko parasti gatavo no uzbriedināta kuskusa, tomātiem, gurķiem, smalki sagrieztiem pētersīļiem, piparmētrām, citrona miziņas, sīpoliem un ķiplokiem, kas sajaukti ar olīveļļu un citronu sulu.
Kuskusam nav izteiktas garšas, tāpēc tās piešķiršanai bieži izmanto dažādus buljonus, eļļas, sviestu, garšvielas, kapātus garšaugus, zaļumus, dārzeņus, žāvētus augļus, sēklas un riekstus – mazie graudiņi gluži kā sūklis sevī uzsūks visu pievienoto sastāvdaļu garšas. Piemēram, ja pirms pārliešanas ar verdošu ūdeni pievienosi kuskusam smalki sarīvētu citrona miziņu un citrona sulu, iegūsi bezgala aromātisku citronu kuskusu. Tādā pat veidā izmantojot apelsīnu, iegūsi kuskusu ar maigu apelsīnu aromātu. Visbiežāk izmantotie zaļumi kuskusa aromatizēšanai ir smalki sakapāti pētersīļi un piparmētra, kas piešķir produktam īpašu svaigumu.
Ar tikko gatavotu vai jau atdzisušu aromatizētu kuskusu vari papildināt gan svaigu, gan grilētu vai tvaicētu dārzeņu salātus – graudiņi produkti piešķirs dārzeņu salātiem sātīgumu, interesantāk tukstūru un jaunas garšas nianses. Tas, cik daudz kuskusa pievienot salātiem, ir gaumes jautājums – vienkārši eksperimentē, līdz atradīsi sev tīkamāko proporciju.
Nu gan ir laiks no runām ķerties pie darbiem un pagatavot kādu no 9 "Tasty" sarūpētajām receptēm.
Lai labi garšo!