Austrumeiropā, tajā skaitā Krievijā un no tās arī Latvijā, kabači ir ienākuši no Tuvajiem Austrumiem, kur kopš Bībeles laikiem ir izplatītas tā sauktās Libānas tipa šķirnes ar gaišas (baltas) krāsas augļiem. Tieši šī tipa šķirnes visvairāk patīk arī mūsu patērētājiem.
Rietumeiropā ir izplatītākas šķirnes ar tumši zaļiem augļiem, kuru vēsturiskā dzimtene ir Vidusjūras ziemeļu piekraste. Arī šodien vislielākais kabaču piedāvājums ES tirgū nāk no Itālijas un Spānijas, kur audzē tieši šķirnes ar tumši zaļu mizu, kas nu jau ir iemantojušas popularitāti arī Latvijas tirgū.
Kabači vai cukīni?
Kā skaidro portāls "MansDārzs", cukīni, pretēji daudzu maldīgajam uzskatam, nav vis kāda īpaša suga, bet dārzeņķirbja augļa noteikts attīstības brīdis. Itāļu valodā vārds "zuccha" nozīme ķirbis, savukārt kabaci jeb neizaugušo ķirbi sauc par "zucchini". Par cukīni ir pieņemts uzskatīt kabaču augļus, kas ir līdz 450 g smagi, ar maigu, plānu miziņu un vēl neattīstītām sēklām, neatkarīgi no augļu formas un krāsas.
Tātad, pankūku gatavošanai vari izmantot gan kabačus, gan cukīni. Tiesa gan, no mazāka izmēra kabacīšiem jeb cukīni gatavotas pankūciņas būs sulīgākas, turklāt tie nebūs jāmizo un jāatsēklo.
Rezultāts noteikti būs garšīgs un pārliecinošs, it īpaši, ja papildināsi rīvētos kabačus ar sieru, dillēm, sīpoliem vai cukuru – saldajā variantā. Bet, ja vēlies, vari atmest arī rīvēšanu, vienkārši apviļājot kabaču ripiņas mīklas vai olu "mētelītī" un apcepot zeltainas. Tikai neaizmirsti pirms celšanas galdā šķīvi papildināt ar devīgu karoti vēsa skābā krējuma. Ņammm...
Lai labi garšo!