Galvenais priekšnosacījums, lai kāpostu salāti izdotos garšīgi, ir to pareiza sašņikāšana. Te nu katram ir sava pārbaudītā metode – kāds izmanto virtuves kombaina sniegtās priekšrocības, cits liek lietā dārzeņu mandolīnu, vēl kāds uzticas tikai savam acumēram un svaigi uzasinātam nazim. Nav būtiski, kādu metodi izvēlēsies, vien izvairies smalcināt sulīgās kāpostu lapas pārāk sīkos gabaliņos (īpaši jāuzmanās, izmantojot virtuves kombainu), jo tad kraukšķīgu salātu vietā iegūsi bezveidīgu, atsulojušos masu.
Lai kāposti kļūtu sulīgāki, tos pēc sašķērēšanas vajag satrīt starp plaukstām vai kādu brīdi pamīcīt ar rokām. Tad tiem vari pievienot pārējās sastāvdaļas un mērci. Burkāni, selerijas sakne vai kāti, paprika un āboli ir tradicionālas kāpostu salātu sastāvdaļas, bet praksē pārbaudīts, ka itin labi ar pašmāju kāpostiņiem "sapas" arī eksotiskāki augļi kā, piemēram, mango, apelsīni, nektarīni vai persiki.
Ja majonēze ir neatņemama tavas dzīves sastāvdaļa, tad, iedvesmojoties no britiem un amerikāņiem, vari pagatavot tradicionālos "coleslaw" salātus, kuru pamātā ir sašķērēti kāposti un uz rupjās rīvēs sarīvēti burkāni, kam pievienots arī sakapāts sīpols un aizdars – majonēze, sajaukta ar krējumu, šķipsna cukura, sāls, pipari un kāda šļuka etiķa vai citronu sulas.
Etiķaini-saldskābu, ķiplokotu un ļoti kraukšķīgu salātu cienītājiem iesaku pagatavot no savas mammas aizgūto recepti. Šos vienkārši pagatavojamos un ļoti garšīgos salātus var uzglabāt ledusskapī vismaz nedēļu, bet mūsu mājās trīslitru burkas saturs parasti noplok ātrāk, jo tie garšo lieliski gan pie grilētas gaļas, gan kā sulīgs papildinājums dažādos veidos pagatavotiem kartupeļiem.
Ja grasies publicēt gardās salātu bildes sociālajos tīklos, tad atsvaidzini salātu krāsu, pievienojot tiem kādu daļu sarkanā kāposta vai izrotā tos, pārkaisot ar saujiņu granātābolu sēkliņu, kas kāpostu salātiem ne vien glītu izskatu, bet arī patīkamu skābumiņu.
Lai labi garšo!