hotdogs skābēti kāposti
Foto: Shutterstock
Nav noslēpums, ka latviešiem izsenis ir smeķējuši skābēti kāpostiņi. Mūsdienās nekas daudz nav mainījies, jo, pat no viensētas pārceļoties uz lielpilsētas dzīvokli, esam iemanījušies ieskābēt kāpostus, ja ne mucā, tad vismaz trīslitru burkā. Prombraucot no lauku radiem, mašīnas "bagažniekā" blakus kartupeļu maišelim un avīzē ievīstītam speķa gabalam noteikti ieguls arī nule kā no mučeles iesmelti skābie kāpostiņi, kas drošības labad rūpīgi iesaiņoti vairākos plastmasas maisiņos. Iespējams, šīs mīlestības pamatā ir tīri intuitīva jušana, ka skābi kāposti mūsu platuma grādos ir īsts "superfūds", kam vismaz gada aukstajos mēnešos noteikti ir ierādāma goda vieta ēdienkartē.

Uztura speciālista Maika Adamsa vadītās "Naturalnews" laboratorijas pētījums atklāj, ka 50 grami skābētu kāpostu satur vairāk probiotisko baktēriju nekā burciņa ar 100 probiotisko baktēriju kapsulām. Turklāt skābēti kāposti satur ļoti daudzveidīgu labvēlīgo baktēriju spektru – pat vairākus simtus dažādu baktēriju sugu, kamēr uztura bagātinātāji piedāvā vien 2-9 dažādas sugas vienā preparātā.

Protams, ne vienmēr kvantitāte ir atslēga, taču, kas attiecas uz skābētiem kāpostiem, tie nudien ir veselībai vērtīgs produkts. Vēl jo vairāk tādēļ, ka tie ir visiem pieejami un smieklīgi lēti, it īpaši, salīdzinot ar probiotiku preparātiem. Regulāri iekļaujot skābētus kāpostus savā ēdienkartē, tu parūpēsies par labvēlīgo baktēriju līdzsvaru savā zarnu traktā. Tā kā skābēti kāposti satur salīdzinoši daudz C vitamīna, tad tie ne sliktāk kā citrusaugļi noderēs arī profilaksei pret saaukstēšanās slimībām, iesaka "Latvijas Infektoloģijas centra" galvenā ārste profesore Baiba Rozentāle

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!