Svaiga teļa gaļa ir bāli sārtā krāsā ar baltiem taukiem un karstumā viegli irstošiem saistaudiem. Tauku šai gaļai ir salīdzinoši maz, un pati gaļa ir gaišāka nekā liellopu gaļa. Tā kā teļa gaļā ir ļoti maz tauku, jābūt uzmanīgam ar cepšanu – ir svarīgi to nepārcept, lai saglabātu maigo garšu.
Teļa gaļu tradicionāli cep vai sautē. Cepšanai izmanto lielākos gabalus no ciskas un muguras daļas, sautēšanai un zupu gatavošanai – plecu, krūšu, kakla un stilbu gabalus. Teļa lāpstiņas gabali būs īpaši piemēroti sautēšanai buljonā. Pēc tam vari tos apcept krāsnī līdz zeltainai garoziņai.
Maigajai teļa gaļai nav nepieciešamas īpašas garšvielas – pietiks vien ar sāli un svaigi maltiem pipariem, bet gatavo ēdienu vari pārkaisīt ar kapātiem zaļumiem pēc izvēles, lai mājinieki sajustu kārdinošo aromātu jau ārpus virtuves robežām.
Teļa gaļas ēdieni ir iecienīti dažādu tautu virtuvēs. Piemēram, Vīnes šnicele – sulīga teļa gaļas šķēle kraukšķīgā rīvmaizes panējumā – ir īsts austriešu nacionālās virtuves lepnums. To ierasts gatavot pat tik lielu, ka šnicele knapi ietilpst vai pat pārsniedz paliela šķīvja aprises, uz porciju paredzot aptuveni 250 gramus gaļas. Vislabāk šim nolūkam izvēlēties pakaļkājas šķiņķi, turklāt gaļa noteikti jāgriež pret šķiedru.
Armēņi sulīgo teļa gaļu izmanto, gatavojot "hašlamu" – bagātīgu gaļas sautējumu ar dažādiem dārzeņiem un aromātiskiem garšaugiem, savukārt teļa "piccata" – gaļas šķēles aromātiskā citronu–kaperu mērcē ir itāliešu iecienīts teļa gaļas gatavošanas veids.
Teļa gaļas jaunatklāšanai piedāvājam 13 kārdinošas receptes no "Tasty.lv" virtuālās pavārgrāmatas bagātīgajiem krājumiem.
Lai labi garšo!